Ana içeriğe atla

Kişisel Bakım

Şuan Çok Popüler

Yüksek Etkileşimli

Yazarların Gözdesi

Asıl Amacı Dışında da Kullanabileceğiniz 10 Şey
Asıl Amacı Dışında da Kullanabileceğiniz 10 Şey

iyihisset.com

14 Nis 2018

İnsanoğlu, ihtiyaçları söz konusu olduğunda yaratıcılıkta sınır tanımayan ilginç bir varlık! İşte bu yaratıcılıktan doğan ve belki de daha önce hiç bilmediğiniz “problem çözücü kullanımlarıyla” asıl amacı dışında da kullanabileceğiniz 10 gündelik eşya:

1. Yemek kaşığı

“Bir yemek kaşığıyla yemek yiyip çorba içmekten başka ne yapılabilir ki?” demeyin çünkü basit bir yemek kaşığının son derece faydalı kullanım alanları var: Örneğin, bir yemek kaşığını 20 dakika buzlukta bekleterek göz kapaklarınızın üzerinde tutarsanız gözlerinizdeki şişliği ve yorgun görünümü azalacaktır. Yine bulunduğunuz yerde ayakkabı çekeceği yoksa bir yemek kaşığı işinizi fazlasıyla görür.

2. Pirinç

Pilav sevmeyen yoktur değil mi? Leziz pilavlara hayat veren pirincin en az bu lezzet kadar sevilesi bir kullanım alanı daha var. Kazara suya düşürdüğünüz akıllı telefonunuzu ya da kadranına su giren kol saatinizi, bir gece boyunca pirinç dolu bir kavanoza gömüp bekletirseniz, sabah olduğunda cihazın içindeki nemden eser kalmadığını görürsünüz.

3. Oje

Çok önemli bir iş toplantısına gideceksiniz ve tam evden çıkmadan önce külotlu çorabınız kaçtı. Eğer ki kaçık görünmeyen bir yerdeyse, ucuna oje sürerek daha da kaçmasını önleyebilirsiniz. Süper bir çözüm olmasa da durumu kurtaracağı kesin!

4. Merdiven

Hani şu duvara yaslanan eski tip ahşap merdivenleri bilirsiniz. Eğer elinizde onlardan bir tane varsa ve atıl şekilde bir kenarda duruyorsa, bu nostaljik eşyayı şahane bir havlu askısına dönüştürebilirsiniz.

5. Saç Düzleştiricisi

Özellikle seyahatlerde ve beklenmedik toplantılardan önce hayat kurtaracak bir kullanımdan bahsetmek istiyoruz: Ütü bulamadığınız anlarda saç düzleştiricinizi, giysi yaka ve kollarını ütülemek için kullanabilirsiniz. Ayrıca saç düzleştiricisinin ısısını düşük ayarda tutarak, buruşturulmuş kağıtları ve defterleri de hayata döndürebilirsiniz.

6. Diş Fırçası

Titiz biriyseniz, diş fırçasını ağız hijyeni haricinde, kirlenmiş derz aralarını temizlerken de kullanıyor olmanız muhtemel. Diş fırçalarının bir diğer faydalı kullanım alanı da alnınızdan ve şakaklarınızdan çıkan bebek saçlarını ve kaşları şekillendirmek için kullanılması.

7. Diş Macunu

Diş macunu sadece dişlerimizi değil aynı zamanda kireç ve sabun artıkları yüzünden parlaklığını yitiren armatürleri de parlatır! Diş macununu aynı zamanda otomobilinizde oluşan küçük çizikleri gidermek için de kullanabilirsiniz.

8. Kedi Kumu

Minik dostlarınızın kullandığı silika içerikli kumları, nemi ve kokuyu hapsedici özelliklerinden faydalanmak için bez bir kese içerisinde, vestiyere koyduğunuz spor ayakkabılarınızın içine, rutubet alan mutfak dolaplarına ya da kokusundan rahatsız olduğunuz her yere koyabilirsiniz.

9. Tıraş Bıçağı

Sürtünmeden ve aşırı kullanımdan tüylenen kazaklarınızı çöpe atmak yerine, o sevimsiz yün topaklarını basit bir tıraş bıçağı ile kazağın üzerinden alabilirsiniz.

10. Bebek Şampuanı

Bebek şampuanını, hassas bir temizlik gerektiren makyaj fırçalarınızın ve hatta yün kazaklarınızın temizliğinde de kullanabilirsiniz.

  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
En Fazla 3 Tepki Verebilirsiniz

 

Kendinizi iyi hissettirecek kaliteli yaşam tavsiyeleri almak için kayıt olmak ister misiniz?

Kendinizi iyi hissettirecek kaliteli yaşam tavsiyeleri
almak için kayıt olmak ister misiniz?

Günümüzde ıslak mendiller, hızlı ve pratik bir temizlik aracı olarak sıklıkla tercih ediliyor.