10 Yaş Daha Genç Görünmenin Sırları

Buradasınız

Hareket Et 03 Şubat 2017

Daha genç görünmek kimin hoşuna gitmez ki!  Bunu başarmak için sihirli yöntemler uygulamanız gerektiğini düşünmeyin. Yapmanız gerekenlerin hepsi gayet kolay ama son derece işe yarar taktikler…

Arada Çocukluğunuza Dönün

Çocukken en çok sevdiğiniz yerlere gitmek, yapmaktan mutlu olduğunuz aktivitelere geri dönmek, sizi çocukluğunuzun huzurlu günlerine götürecektir.

C Vitamini Tüketin

Mevsim meyvelerinden portakal, mandalina, elma başta olmak üzere C vitamini yönünden zengin gıdaları mutlaka tüketin. Çünkü C vitamini, kemikler, kaslar, bağlar, tendonlar gibi vücut dokularını destekleyerek vücuda sıkılık kazandıran kolajen üretimi için gereklidir. Daha genç görünmek için oldukça lezzetli bir yöntem değil mi?

Sebzeleri Buharda Pişirin

Doğru beslenmenin yaşlanmayla ilintisi sandığınızdan çok daha fazla. Öğünlerinizde sebzeye ağırlık verirken pişirme yöntemi olarak buhar ya da haşlamayı tercih edin. Kızartma gibi yüksek ısıda susuz pişen yiyecekler, vücutta yaşlanmayı artıracak etkilere yol açıyor. 

Üst Kollarınızı Sıkılaştırın

Özellikle spor yapmayanlarda görülen üst kollardaki sarkmalar, yaşı olduğundan fazla bile gösterebiliyor. Bunun için 2-3 kiloluk bir dambıl ile kollarınızı sıkılaştırmak için basit egzersizler yapın. Pilates topunun üstüne oturup dambılı iki elinizle başınızın üstünde tutun. Daha sonra dirsekleriniz 90 derecelik bir açı alacak şekilde dambılı indirip kaldırın. Haftada üç gün, 12 ya da 15 kez tekrar yapmanız yeterli. Bu hareket, aynı zamanda kas yaşlanmasını tersine çeviren bir etkiye sahip.

Endişelerinizden Kurtulun

Daha genç görünmek için daha genç hissetmek önemli tabii. Stres, endişe, kaygı ve size yük olan tüm olumsuz duygular, kendinizi daha yaşlı hissetmenize neden olur ve enerjinizi düşürür. Bu nedenle her gün kendinize şunu hatırlatın: “Hayatta kontrol edemediğim şeyler olduğunu kabul ediyorum ve endişelerimi serbest bırakıyorum.” Düzenli uyguladığınızda etkilerini hissedeceksiniz. 

Kozmetik Ürünleri Dikkatli Seçin

Kullandığınız nemlendiricilerden makyaj ürünlerine kadar tüm kozmetik ürünlerin içeriklerine ve kullanım alanlarına dikkat edin. Daha hızlı koruma ve cilt hasarlarını onarma özelliklerine ağırlık verirken, parabenli içeriklilerden uzak durabilirsiniz.

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
12 + 7 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.