İstanbul’un Tadını Çıkarabileceğiniz En İyi Koşu/Bisiklet Rotaları

Buradasınız

Hareket Et 08 Temmuz 2019

 
İstanbul gibi büyük bir şehirde bisiklet sürmek ya da koşu yapmak için pek çok alternatif rota bulmak mümkün. Her yanı tarih kokan bu şehri turlarken hem daha yakından tanıyabilir hem de spor yapabilirsiniz. Spor ayakkabılarınızı giyin ve bisikletlerinizi hazırlayın! İstanbul’un tadını çıkarabileceğiniz en iyi koşu/bisiklet rotalarını spor ve doğa severler için yazdık.

Florya - Yeşilköy bisiklet yolu
 


Hafta sonlarında şehrin karmaşasından kaçmak isteyenler kendini Florya Sahili’nde buluyor. Florya - Yeşilköy bisiklet yolu henüz fazla keşfedilmediği için diğer parkurlara göre daha az kalabalık. 6 km uzunluğundaki bu parkurda dilerseniz koşu yapabilir dilerseniz bisiklet sürebilirsiniz. Bisikletiniz yoksa üzülmeyin, zira parkurda bisiklet kiralama hizmeti de veriliyor. 

Caddebostan Sahili
 
Caddebostan sahili, özellikle yaz aylarında gençlerin buluşma mekanı haline geliyor. Çimlerde yuvarlananlardan sahilde yürüyüş yapanlara, basketbol oynayanlardan paten kayanlara kadar herkesi burada görmek mümkün. Sahilin 5 km’lik parkuru bisiklet sürmek, yürüyüş ya da koşu yapmak isteyenler için tertemiz havası ve doğasıyla ideal bir rota. 

Belgrad Ormanı
 
Şehrin içinde temiz havaya doymak isteyenler için Belgrad Ormanı’nın bisiklet parkuru tamı tamına 20,5 km uzunluğunda. Ancak biraz engebeli bir araziye sahip. Koşu da yapabileceğiniz ormanın güvenli bir şekilde bisiklet sürmek isteyenler için 5 km’lik başka bir parkuru da bulunuyor.

Sirkeci - Bakırköy sahil yolu
 
Sirkeci’den Bakırköy sahiline kadar uzanan bu rota, nostaljik evlerin ve tren yolunun da eşlik ettiği harika bir manzaraya sahip. Özellikle açık havalarda, deniz kokusuyla birlikte keyfini tam anlamıyla çıkarabileceğiniz bu parkur, koşu yapmak ve bisiklet sürmek için İstanbul’daki en ideal alanlardan biri. 

Ortaköy - Bebek - Yeniköy sahili
 
İstanbul’un en popüler koşu rotalarından biri olan Ortaköy - Bebek - Yeniköy sahilinde Boğaz manzarasına karşı, şahane bir bisiklet turu da yapabilirsiniz. Spor yapanların sıkça tercih ettiği sahil şeridindeki banklarda oturup kahvaltı yapan insanları görmek de mümkün. Yol boyunca size eşlik eden deniz manzarasıyla büyüleneceğiniz bu parkurun toplam uzunluğu ise 10,5 km.

Adalar
 
Özellikle hafta sonu kaçamak yapmak isteyenlerin uğrak yeri olan Adalar, kalabalıktan uzaklaşıp doğayla baş başa kalabileceğiniz pek çok alan sunuyor. Bisiklet kiralama imkanı da bulunan Adalar’da birçok farklı parkur mevcut. Büyükada ve Heybeliada’nın diğer adalara oranla bisiklet turu yapmak isteyenler tarafından daha fazla tercih edildiğini belirtmeden geçmeyelim.

Kaynak:

https://gezilmesigerekenyerler.com/gezilecek-yerler/istanbulda-en-cok-tercih-edilen-15-bisiklet-parkuru.html
https://onedio.com/haber/sehrin-kaosuna-inat-istanbul-da-bisiklete-binilebilecek-11-rota-534022

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
4 + 7 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.