Her Yerde Fitness: Yolculuklar İçin Fitness Ekipmanları

Buradasınız

Hareket Et 05 Nisan 2016

Kış mevsiminden itibaren yaza hazırlanırız. Yazın fazla kilolarımızı saklayacak kıyafetleri giyemeyeceğimiz için zaten yapmamız gereken şey budur, geçen sene alınan bikininin ya da dar kesim tişörtlerin içine sığamamak çok üzücüdür. Pilates yapar, düzenli olarak spor salonuna gider, yogaya başlar ve ne yediğimize dikkat ederiz. Yaza form tutmuş bir bedenle girdiğimiz zaman bizden kıvançlısı olmaz.

Yaza Fit Girmekle İş Bitmiyor

Yaz insanı tembelleştirir. Dondurmalara kimse dayanamaz, kızartma kokuları sokakları doldurur, güneş ışınlarının altında meyve kokteyllerinin tadını çıkartırız. Ayrıca otellerin açık büfelerindeki egzotik lezzetlere kim dayanabilir? Yaz bittiğinde kışın uğruna o kadar çalıştığımız bedenimizin yerinde yeller eser, hatta eğer tembelliği abarttıysak sonbahara üzücü bir göbekle gireriz. Böyle bir durumda kalmamak için düzenli egzersiz yapmaya devam etmeliyiz. Peki, ama tatilde nasıl olacak bu işler? Spor aletlerini aracımıza yükleyemeyeceğimize göre daha pratik fitness ekipmanlarına ihtiyacımız var:

Atlama İpi

Atlama ipleri küçük, hafif ve ergonomik olurlar. Üstelik ip atlamak çok pratik bir egzersizdir, özel bir alana ihtiyaç duymazsınız. Otel bahçesinde biraz saçma görünür diye düşünmeyin. Yarım saat ip atlamak 350 kalori yaktırıyor, bunu düşünün.

 Yoga Matı

Yolculuklar ve tatiller için en ideal egzersiz yöntemi yoga yapmaktır. Çünkü yoga yaparken, yoga matından başka bir şeye ihtiyaç duymazsınız. Yoga yaparken aranılan mekânda doğanın huzurlu sessizliği olduğuna göre, aracınıza bir yoga matı koymak iyi bir fikir gibi görünüyor. Tatil yolculuğunuzda karşılaşabileceğiniz doğa harikası yerlerde kısa süreli yoga molaları verirsiniz belki!

TRX

TRX, tüm yolculuklarınızda yanınıza alabileceğiniz gayet pratik bir egzersiz ekipmanı. TRX ile vücut ağırlığınızı direnç olarak kullanarak onlarca egzersiz çalışması yapabilir, dört mevsim boyunca fit görünümüzü koruyabilirsiniz. TRX’i herhangi bir ağaca monte edin, doğada bile fitness yapma ayrıcalığını yaşayın. Sadece kullanacağınız dalın sizin vücut ağırlığınızı kaldıracağından emin olun.

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
2 + 2 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.