Yapman Gereken Sporu Burcuna Göre Seç!

Buradasınız

Hareket Et 24 Şubat 2017

Son dönemde spor trendleri, en az moda dünyasında olduğu kadar hızlı değişiyor. Spor yapmaya nereden başlayacağını bilemiyorsan, burcunun özelliklerinden yola çıkabilirsin. Sonuçta kişiliğinden stiline kadar hayatında birçok noktayı etkileyen burcun, yapacağın sporda da belirleyici olabilir.

Spor yapmayı stilinle özdeşleştirmek için Mars’ın doğum haritanda nerede olduğunu da bilmen gerekiyor. Çünkü Mars, enerji gezegenimiz ve onun pozisyonu da enerjini nasıl atacağını belirleyen etkenlerden biri. Şimdi burçlara göre spor yapma zamanı!

Koç

Ateş grubu burçlarından olan Koçlar daima bir numara olmak ister. Çünkü onlar oyuna kazanmak için girerler. Solo olabilecekleri sporlar onlar için son derece uygun. Çünkü takım oyunlarında bazen biraz bencil olabilirler. Koçlar için ideal spor, boks, eskrim veya güreştir.

Boğa

Mümkün olduğunca az hareketle yaşamayı seven Boğalar, bir türlü spora başlayamayanlar grubunda yer alır. Boğaları spor konusunda tavlamak için anın tadını çıkarabilecekleri, keyifli öneriler sunmak gerekir. Örneğin, muhteşem manzaralar eşliğinde bir doğa yürüyüşü harika olabilir!

İkizler

En sosyal ve eğlenceli burçlardan olan İkizler, insanlarla iletişim halinde olabileceği sporlar yapmalıdır. Şehrin göbeğinde olmalı, hızlı hareket edebilmelidir. Dolayısıyla onlar için bisiklet sürmek, özgür ruhlarına en iyi gelen spor sayılabilir. 

Yengeç

Yengeçler her zaman aile ortamlarında mutlu olurlar. Bu nedenle kendilerini ait hissedecekleri futbol veya voleybol gibi takım sporları tam onlara göredir. Su da onlar için vazgeçilmez olduğundan yelken sporları en iyi alternatiflerden biri olabilir. 

Aslan

Ormanın kralı modern dünyanın içinde de en önde olmalı! Rekabeti ve sonunda kazanmayı seven Aslanlar için hem estetik bir yanı olan hem de göz önünde olacakları bir spor en uygunu... Jimnastik ya da dans etmek gibi…

Başak

Sağlık ve güzelliğe dair tüm trendleri takip edip uygulamaya bayılan Başaklar, bu konularda uzman gibidir. Günlük bir rutin oluşturmak ve titizlikle uygulamak tam onlara göredir. Bu nedenle evde veya spor salonunda düzenli olarak pilates yapmaya bayılırlar. 

Terazi

Özellikle iki kişilik takım oyunlarında en iyi performanslarını gösteren Teraziler için en uygun spor, eşli oynanan tenisten başkası olamaz. Yaptıkları her şeyden keyif almayı başaran Teraziler, bir partnerleri olduğu sürece her spordan aynı keyfi alırlar. 

Akrep

Akrepler mükemmel bir başarı elde etmek için konsantre olmayı ve tüm dikkatlerini yaptıkları işe vermeyi severler. Hatta bazen bunu ölüm kalım meselesiymiş gibi ciddiye alabilirler. Bungee-jumping ve skydiving gibi adrenalin sporları ya da spin cycle gibi aksiyon dolu sporlar Akreplere önerilebilir.

Yay

Özgürlüğüne ve anı yakalamaya herkesten daha düşkün olan Yaylar, sırtlarına çantalarını alabildikleri sürece her spora uyum sağlayabilirler. Özellikle hiking, balık tutmak, ata binmek onlar için yeni maceralar yaşayabilecekleri en uygun yoldur. Çünkü maceralar kadar maneviyat da onlar için önemlidir.

Oğlak

Astrolojik hayvanı dağ keçisi olan Oğlaklar’ın hangi sporu seveceği çok büyük bir gizem değil. Dağ yürüyüşleri, tırmanmak ve keşfetmek onlar için en uygun spor dalları. Kış çocukları oldukları için kayak ve kar sporlarını da listeye ekleyebiliriz.

Kova

Soğuğun en çok hissedildiği günlerde doğan Kovalar, astrolojik komşuları Oğlaklar gibi soğuk hava sporlarını çok sevebilirler. Fakat aynı zamanda takım insanı oldukları için voleybol, basketbol ve futbol da onlar için uygun sporlar arasında yer alır.

Balık

Duygusal ve spiritüel karakterli Balıklar, hem su grubunda olmanın etkisiyle yüzme, su kayağı ve sörfü tercih ederken hem de duygusal yanlarını besleyecek danslara vakit ayırabilirler. Tabii ruhlarını doyurmak isteyen Balıklar için de yoga biçilmiş kaftan olabilir. 

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
9 + 1 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.