Ana içeriğe atla

Fitness

Şuan Çok Popüler

Yüksek Etkileşimli

Yazarların Gözdesi

Yağ Yakmanı Hızlandıracak 7 Tavsiye
Yağ Yakmanı Hızlandıracak 7 Tavsiye

iyihisset.com

09 Eki 2020

Düzensiz beslenmek, yeteri kadar dinlenmemek ve hareketsiz kalmak gibi birçok unsur vücut yağ oranınızın artmasını ve istemediğiniz bir görüntüye sahip olmanızı sağlar. Bu noktada metabolizma hızınızı ve kas kütlenizi arttırmalı ve vücut yağ oranını ideal seviyelere çekmelisiniz. Yağ yakmanızı hızlandıracak 7 tavsiyemizi sizler için kaleme aldık.

Protein miktarını arttırın

 

Yağ yakmanın ilk kuralı dengeli ve bilinçli beslenmektir. Protein alımı, kilo verme ve kas kütlesini korumak açısından oldukça önemlidir. Günlük öğünlerinizde yüzde 40 oranında protein değeri yüksek besinler tüketmeye özen gösterin. Bu sayede hızlı bir şekilde yağ yakabilirsiniz.

Yeşil çay tüketimini çoğaltın 

Yapılan araştırmalar sonucunda yeşil çayın metabolizmayı hızlandırdığı kanıtlandı. Günde en az 2 defa yeşil çay içerek yağ yakımınızı hızlandırabilirsiniz. Yeşil çayın günlük kalori yakımında da etkili olduğu biliniyor.

Soğuk duş alın

Güne başlarken 30 dakika kadar soğuk su ile duş almanız gün boyu yağ yakmanızı sağlayacak bir diğer unsurdur. Ancak kalp veya tansiyon gibi kronik hastalıkları olan kişilerin bu uygulamadan uzak durması gerekiyor. Öte yandan kahverengi yağ olarak nitelendirilen ve metabolizmayı hızlandıran bu yağ türü de soğuk duş sonrasında harekete geçiyor.

Dairesel antrenmanlar yapın

Gün içerisinde 20-30 dakikalık kardiyovasküler veya HIIT antrenmanları yaparak yağ yakımınızı hızlandırabilirsiniz. Bu noktada tercih ettiğiniz hareketlerin dairesel hareketler olmasına ve vücudunuzun yağlı bölgelerini hedeflemesine dikkat etmelisiniz.

D vitamini alın

Vücudunuzun yağ yakımını arttırmak için D vitaminine ihtiyacı var. Dolayısıyla her gün en az 30 dakika güneş görmeye çalışın. Özellikle bileklerinizden ve eklem bölgelerinizden güneş ışığını almanız bu etkiyi arttıracaktır. Bunun yanı sıra günlük beslenme rutininizde de D vitamini almaya özen gösterin.

Bol bol su için

Yağ yakmanın en önemli kurallarından biri de günlük olarak tükettiğiniz su miktarıdır. Günde en az 3 litre su içmeye dikkat edin. Bu sayede metabolizma hızınız ortalama yüzde 30 oranında artacak ve yağ yakımınız hızlanacaktır.

Sağlıklı yağlar tüketin 

Günlük yağ yakımınızı arttırmak için sağlıklı yağlar tüketmeniz gerektiğini unutmayın. Balık, avokado, zeytinyağı, fıstık ezmesi ve ceviz gibi Omega-3 bakımından zengin gibi besinleri tüketerek günlük yağ yakımınızı hızlandırabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
En Fazla 3 Tepki Verebilirsiniz

 

Kendinizi iyi hissettirecek kaliteli yaşam tavsiyeleri almak için kayıt olmak ister misiniz?

Kendinizi iyi hissettirecek kaliteli yaşam tavsiyeleri
almak için kayıt olmak ister misiniz?

Günümüzde ıslak mendiller, hızlı ve pratik bir temizlik aracı olarak sıklıkla tercih ediliyor.