Ana içeriğe atla

Fitness

Şuan Çok Popüler

Yüksek Etkileşimli

Yazarların Gözdesi

Triceps Geliştirmek İçin Yararlı Egzersizler
Triceps Geliştirmek İçin Yararlı Egzersizler

iyihisset.com

25 Şub 2019

Omuz bölgenizi güçlendirmek istiyorsanız triceps geliştirmek sizin için her zaman öncelikli olmalı. Evinizde, bahçenizde ya da spor salonunda çalışacağınız triceps egzersizleri ile hem sağlıklı hem de daha kaslı bir vücuda sahip olabilirsiniz.

Eller Yakın Push Up

Klasik push up egzersizi vücudunuzu güçlendirmek için oldukça etkili olabilir fakat birincil amacınız triceps geliştirmek ise bu hareketi biraz daha farklı uygulamakta fayda var. Ellerinizi omuz hizanızdan biraz daha içeri çekerek push up egzersizini uyguladığınızda, triceps bölgenizdeki bütün kas gruplarını çalıştırmış olursunuz.

Baş Üzerinden Geriye Dumbell Egzersizi

Bu hareketi yaparken dik bir şekilde ayakta durmalısınız. Ellerinizdeki dumbellları yavaş hareketlerle başınızdan arkaya doğru götürün. Dirseklerinizi kırıp düzleştirerek uygulayacağınız bu hareket triceps geliştirmek için ideal. Egzersiz esnasında çok fazla ağırlık kaldırmamaya özen gösterin. Aksi takdirde kollarınıza ve omuzlarınıza odaklanmak yerine ağırlığı kontrol etmeye çalışarak hareketi yanlış yapabilirsiniz.

TRX Süspansiyon Askıları İle Triceps Uzatma

Triceps geliştirmek için süspansiyon askılarla yapacağınız egzersizler oldukça faydalı olabilir. Bu askılarla kendi vücut ağırlığınıza karşı çalıştığınız için üst vücut bölgenizdeki tüm kas grupları aynı anda çalışır. Askıların tutma yerlerini iki elinizle sıkıca kavrayın, ayak parmak uçlarınızda yükselin ve vücudunuzu hiç bükmeden ileri doğru itip geri çekin. Bu hareket esnasında sadece dirseklerinizi bükmeye ve bütün vücudunuzu düz tutmaya dikkat edin. Hem vücudunuzu geliştirmek hem de sağlıklı bir yaşam için tüm bu egzersiz yapmanın yanında geleceğiniz için de adım atabilirsiniz. QNB Sigorta Kansere İnat Yaşasın Hayat Sigortası’ndan faydalanarak kendinizi kötü günlere karşı güvenceye alın.

Uzanarak Dumbell İle Triceps Geliştirmek

Düz bir zemine uzanın, ellerinize dumbell alarak kollarınızı yukarı ve başınızın yanına doğru indirin. Amerikalı fitness danışmanı David Jack, uzandığınız yerde dumbell yardımıyla triceps çalışması yapmanın kasları güçlendirdiğini ve kaslara giden kan dolaşımını hızlandırdığını söylüyor.

Triceps Dips

Bu triceps geliştirme hareketini parktaki banktan, evinizdeki yataktan ya da iş yerinizdeki koltuktan yardım alarak kolaylıkla yapabilirsiniz. Arkanızdaki banka ellerinizi omuz genişliğinde sabitleyin ve ayaklarınızı ileri doğru uzattıktan sonra dirseklerinizi kırarak vücudunuzu serbest bırakın. Ters şınava benzeyen bu hareketi yaparken, başlarda zorlanabilirsiniz ama sonuçlar sizi mutlu edecek.  

Referanslar

  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
En Fazla 3 Tepki Verebilirsiniz

 

Kendinizi iyi hissettirecek kaliteli yaşam tavsiyeleri almak için kayıt olmak ister misiniz?

Kendinizi iyi hissettirecek kaliteli yaşam tavsiyeleri
almak için kayıt olmak ister misiniz?

Günümüzde ıslak mendiller, hızlı ve pratik bir temizlik aracı olarak sıklıkla tercih ediliyor.