Ana içeriğe atla

Fitness

Şuan Çok Popüler

Yüksek Etkileşimli

Yazarların Gözdesi

Sabah Yürüyüşlerinin Sağlığımıza 6 Faydası
Sabah Yürüyüşlerinin Sağlığımıza 6 Faydası

iyihisset.com

27 Oca 2019

Hem sağlıklı bir yaşama, hem de ince ve düzgün bir vücuda kim sahip olmak istemez ki! Stresi en aza indirgemenin, sağlığımızı ve kilolarımızı kontrol altında tutmanın en basit ve en etkili yolu olan sabah yürüyüşleri bizler için biçilmiş kaftan. Her gün 20-30 dakikalık ritmik sabah yürüyüşlerinin birçok faydası bulunuyor. Bunları sizler için derledik.

Kilonuzu kontrol etmenizi sağlar

Her sabah düzenli ve ritmik hareketlerle yapacağınız 20-30 dakikalık yürüyüş fazla yağlarınızı yakmanıza ve kilo vermenize yardımcı olacaktır. Bu süreç içerisinde yediklerinize ve içtiklerinize dikkat etmeli, kalori kontrolünüzü de sağlamalısınız. Ayrıca sabah yürüyüşleri obezitenin önüne geçmek için en basit ve en etkili yöntemlerden birisidir.

Kalbe ve akciğere iyi gelir

Sabah yürüyüşünün diğer bir faydası da vücudumuzun en önemli iki organı olan kalbe ve akciğere iyi gelmesidir. Kısa ve hızlı sabah yürüyüşleri kalp ve akciğer sağlığını korumanın en kolay yollarından biridir. Bunun yanı sıra sabah yürüyüşleri akciğerinizin kapasitesini de yükseltecektir. Zamanla temponuzu ve yürüyüş sürenizi artırarak daha sağlıklı bir vücuda sahip olabilirsiniz.

Stresi azaltır

Sabah yürüyüşleri stresinizi atmanız için bulunmaz Hint kumaşı. Ritmik sabah yürüyüşleri kan basıncınızı düzenler ve vücudunuzun mutluluk hormonu endorfini salgılamasını sağlar. Dolayısıyla sabah yürüyüşleri hem mental açıdan hem de fiziksel olarak rahatlamanıza yardımcı olur.

Uyku kalitenizi artırır

Gün içerisindeki yoğun tempo, stres ve sorumluluklar, uyku problemlerini de beraberinde getirir. Sabah 20-30 dakikalık bir yürüyüş ile güne başlayıp aklınızı kurcalayan ve uykusuzluğa sebep olan düşüncelerinizi zihninizden atabilirsiniz. Bu sayede uyku kaliteniz de artacaktır.

Diyabet riskini düşürür

Diyabet, günümüzde insan sağlığı açısından en büyük problemlerden birisidir. Sabah yapacağınız 20-30 dakikalık bir yürüyüş ile diyabet riskini en aza indirebilirsiniz. Kan şekeri kontrolünü sağlayan ve metabolizmayı düzenleyen sabah yürüyüşleri, aynı zamanda Vücut Kitle İndeksi’ni dengelemenize de olanak sağlar.

Vücudunuzu şekillendirir

Sabah yürüyüşleri ince ve düzgün bir vücuda kavuşmanız için birebir. Sabah yürüyüşlerinin yağları eritmesi ve kas yoğunluğunu düzenlemesi, ince ve düzgün bir vücuda sahip olmanız için gerekli asgari şartları sağlayacaktır.

  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
En Fazla 3 Tepki Verebilirsiniz

 

Kendinizi iyi hissettirecek kaliteli yaşam tavsiyeleri almak için kayıt olmak ister misiniz?

Kendinizi iyi hissettirecek kaliteli yaşam tavsiyeleri
almak için kayıt olmak ister misiniz?

Günümüzde ıslak mendiller, hızlı ve pratik bir temizlik aracı olarak sıklıkla tercih ediliyor.