Ana içeriğe atla

Fitness

Şuan Çok Popüler

Yüksek Etkileşimli

Yazarların Gözdesi

Kendi Vücut Ağırlığınla Çalışmanın Yolları
Kendi Vücut Ağırlığınla Çalışmanın Yolları

iyihisset.com

21 Ağu 2021

fitness, ev, spor, erkek

Vücut ağırlığı ile yapılan antrenmanların birçok faydası olduğunu biliyor musun? Kendi vücut ağırlığınla fit bir görünüme kavuşmanın yanında, iyi bir kondisyona da sahip olabilirsin. Üstelik bunun için para harcamana gerek yok. Senin için kendi vücut ağırlığınla çalışmanın yollarını araştırdık.

Şınav (Push-Up)

fitness, ev, spor, kadın, şınav

Vücut ağırlığını kullanarak spor yapmak denilince akla ilk olarak şınav geliyor. Şınav tüm vücudu aynı anda çalıştıran ve faydaları saymakla bitmeyen etkili bir egzersizdir. Birçok farklı versiyon ile çalışma programı oluşturabileceğin şınav egzersizleri kendi vücut ağırlığınla yapabileceğin en iyi hareketler arasında yer alıyor.

Barfiks (Pull-Ups)

fitness, ev, spor, erkek, barfiks

Çok yönlü hareketlerden biri olan barfiks, sırt bölgesi için yapabileceğin en etkili egzersizlerden birisidir. İlk etapta seni ve sınırlarını oldukça zorlayacak bu egzersiz, sana iyi bir kondisyonun yanında güç de kazandıracak. Vücut ağırlığınla çalışarak etkili sonuçlar almak istiyorsan barfiksi kesinlikle programına eklemelisin.

Squat

fitness, ev, spor, kadın, squat

Squat vücudunuzun üst bölgesinden ziyade alt bölgeye, özellikle de bacaklarını ve kalçanı güçlendirmene olanak sağlayan etkili bir egzersizdir. Omurga sağlığın için de oldukça faydalı bir egzersiz olan squatı düzenli olarak spor programına eklemelisin. Bu sayede zıplama, koşu ve kondisyonunda büyük fark yaratacaksın.

Box Jump

fitness, ev, spor, erkek, box jump

Kondisyonunu arttırman için kesinlikle spor programına eklemen gereken bir diğer egzersiz de box jump. Spor salonlarında da oldukça popüler olan bu egzersiz kendi vücut ağırlığınla çalışarak vücudunu şekle sokabileceğin en etkili yöntemlerden biri.

V-Ups

fitness, ev, spor, kadın, v ups

Karın bölgesini hedefleyen V-Ups, vücut esnekliğine ve kondisyonuna artı değer katan önemli bir egzersizdir. Kas ağrılarına ve kalça sakatlıklarına da iyi gelen bu egzersizi iyi bir görünüme sahip olmak istiyorsan mutlaka yapmalısın.

  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
En Fazla 3 Tepki Verebilirsiniz

 

Kendinizi iyi hissettirecek kaliteli yaşam tavsiyeleri almak için kayıt olmak ister misiniz?

Kendinizi iyi hissettirecek kaliteli yaşam tavsiyeleri
almak için kayıt olmak ister misiniz?

Günümüzde ıslak mendiller, hızlı ve pratik bir temizlik aracı olarak sıklıkla tercih ediliyor.