Ana içeriğe atla

Fitness

Şuan Çok Popüler

Yüksek Etkileşimli

Yazarların Gözdesi

Karantinada Aldığın Kilolara Elveda Demen İçin 5 Öneri
Karantinada Aldığın Kilolara Elveda Demen İçin 5 Öneri

iyihisset.com

17 Nis 2021

spot, fitness, elma, mezura

2019 yılının sonlarına doğru yayılmaya başlayan ve tüm dünyayı etkisi altına alan CoVID-19 salgını sebebiyle bir yıldır karantinadasın. Sağlığını koruyabilmek için evde kaldığın süre boyunca yeteri kadar hareket edememen ve vakit geçirebilmek için denediğin yeni tarifler kilo almana sebep olmuş olabilir ama sakın kendini yalnız hissetme. Senin gibi birçok kişi karantinadayken kilo alımıyla karşılaştı. Yaz yaklaşırken baharın enerjisini de kullanarak karantinada aldığın kilolarınla vedalaşman için önerileri senin için derledik.

Karbonhidrat yükünü azaltmalısın

kadın, beslenme, sağlık, elma

Karantina boyunca denediğin ekmekler, makarnalar oldukça karbonhidrat yüklüydü. Hızlı ve sağlıklı kilo verebilmen için beslenme düzeninde karbonhidrat alımını azaltmalısın. Sporla birlikte alacağın yeteri miktarda protein kilo verirken kaslarının korunmasına ve sağlıklı kilo vermene yardım eder.

Detoks

meyve suyu, meyve, bardak, sağlık, sağlıklı beslenme

Karantinada beslenme şekilleri karbonhidrat ağırlıklıydı ve fazla karbonhidrat alımı vücutta ödeme sebep olur. Öncelikle ödemini atabilmen için sağlıklı bir şekilde detoks yapabilirsin. Lezzetli ve sağlıklı detoks sularıyla işini daha da kolaylaştırabilirsin.

Mevsim sebzeleri ve meyvelerini dene

sağlıklı, besin, diyet, yiyecek

Bahar ayları sebzesiyle meyvesiyle oldukça bereketli bir mevsim. Domates, salatalık, patlıcan, kabak, biber, semizotu ve vitamin deposu olan enginar gibi çiğ ya da pişmiş olarak tüketebileceğin oldukça sağlıklı ve çokça seçeneğin var. Yazın vazgeçilmezleri çilek, karpuz, kiraz gibi meyveleri de günde 1 ya da 2 porsiyon olacak şekilde tüketmen bedenini dengeleyecektir. Tatlı ihtiyacını da bu meyveleri smoothie haline getirip giderebilirsin.

Kolay ve hızlı yemek

kadın, yemek, salata, sağlıklı, beslenme

Mutfakta saatlerce yemek hazırlamak senin motivasyonunu kırar ve sürekliliğini kaybetmene yol açabilir. Bu sebeple hızlı hazırlanan kolay tüketilebilen sağlıklı yemeklere odaklan. Böylelikle zamandan da tasarruf etmiş olursun.

Hareket

kadın, erkek, spor, outdoor

Ne kadar sağlıklı beslenirsen beslen sporla, hareketle desteklenmek zorundasın. Sağlıklı beslenme ve spor beraber yapıldığında en hızlı ve etkili sonucu verir. Baharın enerjisi içine dolarken açık alanlarda sosyal mesafe kurallarına uyarak yapacağın yürüyüşlerle, evde hiç ekipman ihtiyacı olmadan dijital platformdaki videolarla spor yapmak çok kolay. Düzenli hareket ettiğinde bedeninde meydana gelen değişimler seni motive edecek aynı zamanda sporun bir yıldır ruhunda biriktirdiğin fazlalıkları da aldığını göreceksin.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
En Fazla 3 Tepki Verebilirsiniz

 

Kendinizi iyi hissettirecek kaliteli yaşam tavsiyeleri almak için kayıt olmak ister misiniz?

Kendinizi iyi hissettirecek kaliteli yaşam tavsiyeleri
almak için kayıt olmak ister misiniz?

Günümüzde ıslak mendiller, hızlı ve pratik bir temizlik aracı olarak sıklıkla tercih ediliyor.