Ana içeriğe atla

Fitness

Şuan Çok Popüler

Yüksek Etkileşimli

Yazarların Gözdesi

Kalori Yakmanızı Sağlayacak 10 Günlük Alışkanlık
Kalori Yakmanızı Sağlayacak 10 Günlük Alışkanlık

iyihisset.com

12 Tem 2018

Günlük yaşamın çılgın temposunda kilo vermek her zaman çok da kolay olmuyor. Düzenli spor yapmanın, zaman ve enerji gerektirdiği bilinen bir gerçek. Oysa ki hayatın doğal akışı içerisinde fark etmeden kolay kalori yakmak için şu 10 basit günlük alışkanlığı hayatınıza sokmanız yeterli!

Daha Çok Yürümek

Düzenli, tempolu yürüyüşler yapmaya vaktiniz yoksa bile kısa mesafelerde araç kullanmak yerine yürümek ya da toplu taşıma araçlarından 1-2 durak önce inmek, gün içinde ekstra kalori yakmanızı sağlar.

Asansör Yerine Merdiven Kullanmak

En iyi kardiyovasküler egzersizlerden biri, hiç kuşkusuz merdiven çıkmaktır. Asansör kullanmadan günde beş kat merdiven çıkanların kilolarını daha kolay korudukları biliniyor.

Acı Besinler Tüketmek

Acının metabolizma hızlandırıcı etkisi malum. Bu yüzden gün içinde tükettiğiniz yemeklere acı takviyesi yapmak vücut ısınızı arttıracağı için yediklerinizi daha kolay yakmanızı sağlayabilir.

Ev İşlerinden Kaçmamak

Günde bir saat boyunca bulaşık, çamaşır asma, ev süpürme veya toz alma gibi işlerle uğraşmak hem evinizin daima temiz kalmasını sağlar hem de günde ortalama 200 kalori yakmanıza yardımcı olur.

Güne Limonlu Su ile Başlamak

Vücudun asit – alkali dengesini düzenleyen limonlu su, bağırsak sağlığını doğrudan etkilediği için sindirim sisteminin daha yüksek performansla çalışmasını sağlar.

Gece 23:30’dan Önce Uyumuş Olmak

Evet, uyurken de kalori yakabilirsiniz! Ancak bunun için mutlaka gece 23:30’dan önce ve tamamen karanlık bir odada uyumanız gerekiyor. Çünkü vücuttaki melatonin salgısı ancak bu koşullarda görevini yapıyor ve biyolojik saatinizin tıkır tıkır işlemesini sağlıyor.

Ağırlıklardan Yararlanmak

Kolay kalori yakmak için ağırlık kaldırmayı da deneyebilirsiniz. Bu yüzden ev işi yaparken ya da yürürken bileklerinize ve belinize bağladığınız ağırlık bantları sayesinde ekstra kalori yakabilirsiniz.

Lifli Gıdalarla Beslenmek

Vücudumuz lifli gıdaları hazmederken diğer tüm besinlerde olduğundan daha fazla efor harcar. Ayrıca lifli gıdalar tüketmek bağırsak sağlığı için de faydalıdır.

Dans Etmek

Evde geçirdiğiniz vakitlerde televizyona ya da telefona kilitlenmek yerine sevdiğiniz bir müziği açarak hem pozitif enerjinizi yükseltebilir hem de bol bol kalori harcayabilirsiniz.

Daha Az Oturmak

Evde, toplu taşımada ya da ofiste kesintisiz şekilde oturmak hem sağlık için son derece zararlı hem de kilo verme yolunda önemli bir engel. Bu yüzden uzun saatler boyunca oturmaktan kaçınarak ayağa kalkın. Farkı hissedeceksiniz!

  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
En Fazla 3 Tepki Verebilirsiniz

 

Kendinizi iyi hissettirecek kaliteli yaşam tavsiyeleri almak için kayıt olmak ister misiniz?

Kendinizi iyi hissettirecek kaliteli yaşam tavsiyeleri
almak için kayıt olmak ister misiniz?

Günümüzde ıslak mendiller, hızlı ve pratik bir temizlik aracı olarak sıklıkla tercih ediliyor.