İnatçı Göbek Yağları ile Mücadele Etmenin Yolları

Buradasınız

Hareket Et 22 Şubat 2022

göbek, yağ, sağlık, eritme, spor, egzersiz, spor, hareket

Genetik faktörler, insülin direnci ve tiroit gibi farklı etkenler, göbek bölgesinin erken yağlanmasına ve istenmeyen bir görüntüye kavuşmana neden olur. Ayrıca bazı hormonların azalması da göbek bölgesinin hızlı bir şekilde yağlanmasının yolunu açar. Tüm faktörler göz önüne alındığında inatçı göbek yağları ile mücadele eden insanların sayısının oldukça fazla olduğunu söylemek mümkün. İnatçı göbek yağları ile mücadele etmenin yollarını senin için araştırdık.

Kişiye özel diyet programı

göbek, yağ, sağlık, eritme, spor, egzersiz, spor, hareket, beslenme

İnatçı göbek yağları ile mücadele etmenin en etkili yolu, kalori ve porsiyon kontrolüdür. Beslenme ve diyetetik uzmanlarının kontrolünde kişiye özel olarak hazırlanan diyet listeleri, inatçı göbek yağlarından kurtulmanın en kolay yolu olarak karşımıza çıkıyor. Uzmanlara göre erkeklerde bel çevresinin 94 cm ve üzerinde, kadınlarda ise 80 cm ve üzerinde olması sağlık açısından risk taşıyor.

Uyku düzeni

göbek, yağ, sağlık, eritme, spor, egzersiz, spor, hareket, uyku

Düzensiz uyku ve vücudun tam anlamıyla dinlenememesi sonucunda stres seviyesinin yükselmesine neden oluyor. Artan stres seviyesine bağlı olarak göbek bölgesi hızlı bir şekilde yağlanmaya başlıyor. Uzmanlara göre sağlıklı yaşam koşullarına sahip olmak isteyenlerin günde en az 8 saat uyuması gerekiyor. Uyku saatlerini düzene koyarak inatçı göbek yağları ile mücadele edebilirsin.

Etkili egzersiz programı

göbek, yağ, sağlık, eritme, spor, egzersiz, spor, hareket

İnatçı göbek yağları ile mücadele etmek isteyen ve fit bir görünüme sahip olmak isteyen herkesin sporu bir yaşam tarzı olarak özümsemesi gerekiyor. Başlangıçta kardiyo ilerleyen dönemde ise yağ yakımının süresini uzatan hit-kardiyo egzersizlerinin uygulanması büyük önem taşıyor. Bunun dışında göbek yağlarını daha etkili ve hızlı şekilde eritmek istiyorsan işin profesyonellerinden ve uzmanlardan destek alabilir ve buna uygun hazırlanacak programlarla hedefine daha da hızlı ulaşabilirsin.

Stres seviyesi

göbek, yağ, sağlık, eritme, spor, egzersiz, spor, hareket, stres, iş dünyası

Stres seviyesi de göbek bölgesinin yağlanmasına neden olan bir diğer etken olarak karşımıza çıkıyor. Stresten tam anlamıyla kaçmak mümkün olmasa da stresten uzak durmak ve stres seviyesini azaltmak imkânsız değil. Dolayısıyla hayat standartlarını yükselterek ve stres yönetimini etkin bir şekilde gerçekleştirerek inatçı göbek yağlarıyla mücadele edebilirsin. Yapılan araştırmalar stresli ortamlarda bulunduğumuzda, vücudumuzun kendini koruma altına aldığını ve bunun da yağ erimesini doğrudan etkilediğini gösteriyor. İnatçı göbek yağlarını eritmek için sen de stresten uzak durmayı ve hayatından sıkıntılı anları mümkün olduğunca çıkarmayı denemelisin.

İnatçı göbek yağlarında olan mücadelende uzmanların desteğini almak da senin motivasyonun kadar önemlidir. Bunun ötesinde yaşamın içerisinde sağlık sorunlarınla ilgili desteğe ihtiyacın olduğunda QNB Sigorta’nın Tamamlayıcı Sağlık Sigortası senin yanında. Bu sigorta kapsamında bulunan online diyetisyen hizmeti ile kilo kontrolü yaparken de evinden çıkmadan sağlığına kavuşabilirsin.

 

 

 

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
4 + 5 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.