İç Bacağı Eritecek 4 Farklı Fitness Hareketi

Buradasınız

Hareket Et 13 Aralık 2021

iç bacak, spor, egzersiz, antrenman, kadın, spor salonu

Sağlıklı beslenmek ve düzenli olarak egzersiz yapmak yaşam kalitesini artıran unsurların başında geliyor. Vücutta yer alan yağ oranını azaltarak kas kütlesini artırmak ise oldukça önemli bir faktör olarak karşımıza çıkıyor. Ancak vücudumuzun anatomik yapısı gereği bazı bölgelerdeki yağ oranlarını azaltmak oldukça meşakkatli. İç bacak da bu bölgelerden bir tanesi. Senin için iç bacak eritecek 4 fitness hareketini derledik.

Sumo squat

iç bacak, spor, egzersiz, antrenman, sumo squat

Klasik squattan farklı olarak bacakların daha fazla açıldığı sumo squat, iç bacak yağlarını eritmek için oldukça faydalı bir egzersiz. Bu egzersizi yaparken ağrılığı topuklara vermeye dikkat etmelisin. Dengeni korumak ve hareketi kolaylaştırmak için kollarını öne doğru uzatabilirsin. Ayrıca squat pozisyonunda bekleme süreni artırman da daha fazla fayda sağlaman anlamına geliyor.

Side lunge

iç bacak, spor, egzersiz, antrenman, side lunge

İç bacak yağlarını eritmek ve iç bacakları şekillendirmek için en çok tercih edilen egzersizler arasında yer alan side lunge oldukça faydalı. Uygulaması kolay olan bu egzersizi zorlaştırmak için ağırlık kullanabilirsin. Ayak uçların karşıya bakacak şekilde ayaklarını açmalı ve sağ dizini kırarak çömelmelisin. Sol bacağın ise gergin ve düz olmalı. Akabinde hareketin başlangıcına dönerek ters ayak kombinasyonunu uygulayabilirsin.

Scissor kicks

iç bacak, spor, egzersiz, antrenman, scissors kick

İç ve ön bacak kaslarını sıkılaştıran ve karın kaslarının şekillenmesine yardımcı olan scissor kicks, uygulanması basit bir egzersiz olarak karşımıza çıkıyor. Yere sırt üstü uzanarak ellerini kalçanın altına almalısın. Bacaklarını ise yukarı doğru kaldırarak iç içe çapraz biçimde kapatmalısın. Bu şekilde birkaç set olacak şekilde egzersizi uygulayabilirsin.

Leg lift

iç bacak, spor, egzersiz, antrenman, leg lift

İç bacak yağlarını eriten ve iç bacağı şekillendiren bir diğer egzersiz ise leg lift. 30 santimetreden yüksek bir step tahtasının üzerine merdiven çıkar gibi çıkıp inebilirsin. Ayrıca bu hareketi çeşitli ağırlıklarla da uygulayarak yağ yakımını hızlandırabilirsin.

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
11 + 9 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.