Göbeğim Erimiyor Diyenlerin En Sık Yaptıkları Hatalar

Buradasınız

Hareket Et 16 Haziran 2020

Yaz aylarının gelmesi ile birlikte birçok kişi aynı sorun ile tekrar karşı karşıya kaldı, göbek… Kış aylarında hızla büyüyen ve bazı kişilerde rahatsız edici boyutlara gelen göbeği eritme vakti geldi. Düzenli, sağlıklı ve dengeli beslenme ile birlikte günlük egzersizlerinde yapılması ile kolaylıkla eritebileceğiniz göbek için birçok kişi zaman zaman hatalı davranışlarda da bulunabiliyor. İşte göbek eritmede yapılan hatalar…

Öğün atlamayın

Düzenli, sağlıklı ve dengeli bir şekilde kilo vermenin ve göbek eritmenin kurallarından biri öğünleri atlamamaktır. Birçok insan gün içinde bir öğün atladığında kilo verme sürecini hızlandıracağını düşünür. Oysa beslenme uzmanlarının verdiği programlar, vücudun ihtiyaç duyduğu enerjiye ve kalori yakımına göre düzenlenmektedir. Bu nedenle öğün atlama hatasına düşmeyin.

Yalancı yiyeceklerden uzak durun

Birçok kişi daha az kalorisi olduğunu düşünerek tatlandırıcılar ya da yapay tat veren bazı maddeler içeren ürünleri tüketmektedir. Bu yolla normalde tükettikleri ve çok sevdikleri yiyeceklerin yerlerini daha az enerjili besinlerle doldurduklarını düşünürler. Özellikle tatlandırıcılar ve diyet ibaresi taşıyan ürünler, göbeğinizi eritme yolunda sizi hataya sürükler. Bu ürünler vücuda fayda sağlamadığı gibi zarar da vermektedir.

Hep aynı yiyecekleri tüketmeyin

Hep aynı tür yiyecekleri tüketmek de göbek eritme yolunda yapılan diğer yanlışlardan biridir. Bir uzman kontrolü olmadan, gün içerisinde sürekli aynı şeyleri tüketmek göbeğinizi eritmediği gibi sağlığınızı da bozacaktır. Bu nedenle karbonhidratlar, meyveler, sebzeler, et, balık, tavuk, süt gibi farklı ürün gruplarından yiyecekleri beslenme programınıza eklemelisiniz. Bu yolla vücudunuz dengeli şekilde kilo verecek ve göbeğiniz eriyecektir.

Bol bol su için

Kilo vermenin ve özellikle de göbek eritmenin en temel kurallarından biri bol bol su içmektir. Uzmanlar saat başı su içmenin vücudun yağ yakma sürecini hızlandırdığını söylüyorlar. Bu nedenle göbeğinizi eritmek için su tüketimini ihmal etmeyin. Gün içerisinde yapacağınız düzenli egzersizlerin yanında su da içerek hızla göbeğinizi eritebilirsiniz.

 

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
3 + 11 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.