Forma Girmeyi Gözünüzde Büyütmeyin: İşte 7 Kolay Yöntem

Buradasınız

Hareket Et 18 Temmuz 2020

Forma girmek sandığınız ve gözünüzde büyüttüğünüz kadar zor değil. Uygulayacağınız kolay yöntemler ile formda kalmaya ya da forma girmeyi başarabilirsiniz. İşte sizler için hazırladığımız 7 kolay forma girme yöntemi.

Düzenli egzersiz yapmak

Egzersiz yapmadan yapılan diyetler vücudunuz için iyi bir sonuç vermemektedir. Bunun sebebi kaybedilen kilonun yarısının kas dokusundan oluşmasıdır. Kas dokularınız metabolik olarak 7/24 aktif olan bir dokudur. Dolayısıyla yapacağınız diyete düzenli egzersiz eklemelisiniz. Vücut yapınıza göre uygulayacağınız egzersizler kolayca forma girmenize yardımcı olacaktır.

Uzman görüşü almak          

Konu kilo vermek, forma girmek olunca bir profesyonel kişiye danışmak en etkili yollardan birisidir. Gerektiğinde düşen motivasyonunuzu yükselten, yeme isteklerinizi azaltan ve sizi destekleyen kişinin görüşlerine ihtiyaç duyabilirsiniz. Dolayısıyla bir uzman görüşü almak işi hızlandırabilir.

Kahvaltı öğününü atlamayın

Gün içerisinde abur cubur tüketiminizi aza indirmek için kahvaltı öğününü atlamamanız gerekir. Gece boyunca kan şekeriniz düşük seyredeceği için sabah uyandığınızda sağlıklı bir kahvaltı ile güne başlamalısınız. Özellikle protein içeren zengin bir kahvaltı yapabilirsiniz.

Ev yapımı ürünler tüketin

Formda kalmaya özen gösterirken hazır, paketli gıdalar kullanmamaya özen göstermelisiniz. Dışarıdan bir abur cubur istediğiniz zaman dahi olsa evde kendiniz yapmaya dikkat etmelisiniz. Paketli gıdalar forma girmenizi büyük ölçüde etkilemektedir.

Alışverişe karnınız tok gidin

Özellikle aç çıkılan alışverişlerde o anki açlık hissi ile istenmeyen ürünler satın alınabilir. Forma girme sırasındaki yapacağınız bu hata, devamının gelmesine sebep olabilir. Yemeğinizi yedikten sonra alışverişe gitmeniz daha faydalı olacaktır. Tokluk hissi ile göreceğiniz abur cuburları görmeyip sağlıklı seçimler yapabilirsiniz.

Aç kalmayın mutlaka yemek yiyin

Formda kalmak yemek yememek, aç kalmak demek değildir. Gün içerisinde yediğiniz öğünleri eksiksiz bir şekilde yemeniz gerekmektedir. Tek yapmanız gereken öğünleri atlamak yerine yediğiniz yemekleri hafifletmek, sağlıklı yiyeceklere yönelmektir. Dışarıda dahi olsanız yanınızda yiyecek hafif bir şeyler bulundurup öğünlerinizi atlamamalısınız.

İyi dinlenin ve uykunuzu alın

Kasların yapılanması spor esnasında değil, uyku sırasında gerçekleşir. Uykudayken kan dolaşımınız hızlanır, büyüme hormonları çalışır ve doku tamiri başlar. Uykunuzun kalitesi doğrudan formunuzu etkilemektedir. Dolayısıyla sağlığınıza dikkat ettiğiniz, formunuzu koruduğunuz günlerinizde uykunuzu iyi almalı ve güzelce dinlenmeniz gerekir.

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
3 + 4 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.