Fitness Sayesinde Büyük Değişimler Yaşamış 6 Azimli İnsan

Buradasınız

Hareket Et 29 Mayıs 2019

Fit ve formda bir vücuda sahip olmak neredeyse herkesin hayali. Özellikle yoğun bir hayatı olanlar vücutlarını şekillendirmekte ve şeklini korumakta zorlanıyorlar. Bu noktada devreye fitness giriyor. Fitness, bazen de vücudun şeklini korumasından çok, bambaşka birine dönüşmenizi sağlıyor. Elbette bunun için zorlu ve yorucu bir süreçten geçmeniz gerekiyor. İşte fitness’ı hayat biçimi haline getirip büyük değişimler yaşayan insanlar…

 

1. Angelique Millis

Henüz ergenlik dönemindeyken aşırı kilo alan ve üzgün, mutlu ya da stresli fark etmeksizin neredeyse her ruh halinde yemek yemek isteyen Angelique Millis, mağazalarda satış personelinden utana sıkıla büyük beden isterken bunun böyle devam etmemesi gerektiğini anlamış. Bir değişiklik yapmazsa kilosunun kontrol edilemeyecek seviyelere çıkacağını gören genç kadın o günden beri yaklaşık 20 kilo verdi, sağlıklı besleniyor ve düzenli fitness yapıyor. Geçirdiği büyük değişimse en büyük gurur tablosu.

 

2. Keoni Hudoba

Eski bir opera sanatçısı olan Keoni Hudoba, seçmelerden kilosu yüzünden elendiğini fark etti. Bir gün seçmelerde bunu kulaklarıyla duyunca değişmeye karar verdi. Sıkı bir beslenme ve spor düzenine  girdi. Kendine verdiği ödülleri abartmadı ve hiçbir zaman vazgeçmedi. Bu süreçte neredeyse 65 kilo verdi ve mükemmel bir vücuda kavuştu.

 

3. Dyan Tsiumis

Lisede oldukça atletik olan Dyan Tsiumis diğer yandan neredeyse her şeyi yemek istiyordu. Ayrıca günde bir paket sigara içiyordu. Üniversite mezuniyetinin hemen ardından tartıya çıktığında 84 kilo olduğunu fark etti. Kilosunun kontrolden çıktığını anlayınca hayatını tamamen değiştirmeye karar verdi. Kendisine eğlenceli gelen hareketleri sık sık yaparak sporu bırakmadan devam edebildi ve 30 kilo verdi. Şimdilerde oldukça fit bir vücuda sahip. 

 

4. Michelle Steinke

Kurumsal bir işte çalışıp iki güzel çocuğuyla mutlu bir evliliği olan Michelle Steinke, 93 kiloydu ve hayatının en mutsuz dönemini yaşıyordu. Bu mutsuzluğa daha fazla katlanmak istemedi ve hayatını tamamen değiştirmeye karar verdi. Bu kararından tam sekiz hafta sonra eşini ve en yakın arkadaşlarını trajik bir uçak kazasında kaybetti. Bu süreçte pes etmedi ve fitness’ı bir terapi yöntemi olarak kullandı. Üç ay sonra kendini yarı maraton koşarken buldu. Endorfinin en iyi antidepresan olduğunu gördü. Bu süreçte tam 32 kilo verdi.

 

5. Helen Ryan

Babasının kanserle olan savaşını kaybetmesi üzerine kendi hayatının da aynı şekilde sonlanmasını istemediği için sağlıklı beslenmeye başlayan Helen Ryan, diyet yapmak için çabalamadı. Fitness’la birlikte oldukça sağlık bir vücuda kısa sürede kavuştu. Bu süreçte tam 36 kilo verdi.

 

6. Scott Thompson

Her türlü sporu yapmayı seven ve rekabetçi olan Scott Thompson üniversitede sakatlandı. Bu yüzden spora ara verdi ve kendini masaların arkasına saklanıp yemek yerken buldu. Bu süreçte tam 55 kilo aldı. Etrafındaki herkes onunla alay etmeye başlamıştı. Artık harekete geçmesi gerektiğini düşündü ve egzersizlerle birlikte sağlıklı beslenmeye başladı. Epey zorlansa da eski kilosuna dönmeyi başardı.

 

Kaynak:

https://www.shape.com/weight-loss/success-stories/16-fitness-experts-who-used-be-overweight

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
2 + 0 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.