Ana içeriğe atla

Fitness

Şuan Çok Popüler

Yüksek Etkileşimli

Yazarların Gözdesi

Evde Yapılacak Kolay Fitness Hareketleri
Evde Yapılacak Kolay Fitness Hareketleri

iyihisset.com

08 May 2020

Dünyayı saran Koronavirüs nedeniyle şu anda, biraz da zoraki olarak evlerimizde daha fazla vakit geçiriyoruz. Okullar kapalı, iş yerleri açılmıyor ve herkes evden çalışıyor. Günlük rutinlerimizin tamamını evlerimizde yapıyoruz. Bu rutinlerin başında gelen ve günlük hayatımızın temel parçası olan sporumuzu da evde yapmaya çalışıyoruz. Her ne kadar açık hava ya da bir spor salonu kadar olmasa da evin içerisinde de basitçe yapabileceğiniz, sizi zinde ve sağlıklı tutacak spor egzersizleri bulunuyor. Evde kolayca yapabileceğiniz fitness hareketlerinden birkaçını öğrenmeye ne dersiniz?

Kolları açın

Uygulayabileceğiniz en kolay hareketlerin başında kollarınızı açmak geliyor. Düzenli egzersizlerle kollarınızı çalıştırabilir, bu yolla sırt bölgenizi de destekleyecek plank hareketleri yapabilirsiniz. Bu hareketleri yaparken başınızı ve omurganızı yormayacak şekilde bir antrenman düzeni yapmayı unutmayın.

Kalça bölgenizi çalıştırın

Evin içerisinde uzun süre geçirince hareketsizlik nedeniyle vücudunuzda en çok bozulacak bölge kalçanızdır. Bunun için düzenli bir antrenman ile kaçla bölgenizi çalıştırmanız ve desteklemeniz gerekir. Hareketler biraz zor olsa da karın, bacak ve basenlerinizi çalıştırıp fit hale sokacak egzersizler yapabilirsiniz. Sağ ve sol bacaklarınızı sırayla kaldırarak ve bacaklarınız üzeride eğilip kalkarak kalça bölgenizi çalıştırabilirsiniz.

Mekik vazgeçilmez

Spor denince akla gelen ilk hareketlerden biri olan ve karın bölgesi başta olmak üzere vücudun birçok noktasını destekleyen mekik hareketlerini ihmal etmeyin. Her gün düzenli olarak yapın ve zamanla sayıyı artırın. Ancak eğer bel, sırt ve boynunuzda herhangi bir rahatsızlık bulunuyorsa bu hareketten kaçının. Eğer ayaklarınızı bir yere sabitleyerek mekik yaparsanız çok daha hızlı şekilde yağ yakmanız mümkün.

Squat egzersizlerini listeye ekleyin

Aynı şınav ya da barfiks hareketlerinde olduğu gibi birden fazla kası çalıştırarak vücudu fit bir hale sokan egzersizlerden biri de squattır. Bacakların omuz genişliğinden biraz daha fazla açılarak yere eğilip kalkma hareketi olarak basitçe ifade edilebilen squat, evde kolaylıkla yapabileceğiniz bir egzersizdir. Bir süre sonra vücut ağırlığınız size az geldiğinde çanta ya da benzer bir ağırlık kullanarak hareketi bir adım ileriye taşıyabilirsiniz.

İp atlayabilirsiniz

Bacak, bel ve sırt kaslarını aynı anda harekete geçirerek vücudunuzu şekle sokacak bir hareket de ip atlamadır. Yoğun yağ yakma oranının dışında oldukça da eğlenceli olan ip atlamayı evde rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Her gün belirli bir sayıda yapabilir ve gün geçtikçe bu sayıyı artırabilirsiniz. İşe çift ayakla başlayarak devamında tek ayağa geçebilirsiniz.

  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
En Fazla 3 Tepki Verebilirsiniz

 

Kendinizi iyi hissettirecek kaliteli yaşam tavsiyeleri almak için kayıt olmak ister misiniz?

Kendinizi iyi hissettirecek kaliteli yaşam tavsiyeleri
almak için kayıt olmak ister misiniz?

Günümüzde ıslak mendiller, hızlı ve pratik bir temizlik aracı olarak sıklıkla tercih ediliyor.