Ana içeriğe atla

Fitness

Şuan Çok Popüler

Yüksek Etkileşimli

Yazarların Gözdesi

En Çok Kalori Yakan 7 Egzersiz Önerisi
En Çok Kalori Yakan 7 Egzersiz Önerisi

iyihisset.com

25 Kas 2018

Sağlıklı ve dinç bir vücuda sahip olmak için, keyif alacağınız bir egzersiz programını günlük yaşantınızın bir parçası haline getirebilirsiniz. Tabii her egzersizin, çalıştırdığı kas grupları ve yaktığı kalori miktarları farklı olabiliyor. Bu yüzden sizler için kalori yakan egzersiz türlerinden yedisinin, 30 dakikada yaktıkları kalori miktarını derledik.

Yüzme: 30 Dakikada 375-409 Kalori

Yüzmede, bütün kas gruplarınız aynı anda çalışır; bu da vücut şekillendirme ve hızlı kilo vermede oldukça etkili bir yöntemdir. Ortalama bir kişi yüzerken 30 dakikada 375 ila 409 kalori yakabilir. Fakat bu kalori miktarı yüzme tekniğinize, yüzme mesafenize ve vücut ağırlığınıza göre değişiklik gösterebilir.

Koşu: 30 Dakikada 360 Kalori

Koşmak, hem ruhsal hem de fiziksel olarak sizi rahatlatabilecek bir egzersizdir. Tempolu bir koşu esnasında attığınız her adımda kalori yakarsınız. Ortalama bir kişi, 1.5 kilometrelik koşuyu 9 dakikada tamamladığında 120 kalori yakar. Aynı hızla yarım saatte 360 kalori yakar. Tabii; koşu hızınıza, hava şartlarına, ruh halinize, koştuğunuz alana göre kalori miktarı değişiklik gösterebilir. Eğer hızlı koşan biriyseniz, 12 ile 13 kilometre mesafe kat ettiyseniz saatte 1074 kalori yakabilirsiniz.

İp Atlama: 30 Dakikada 333-475 Kalori

Çocukken oldukça keyifli sayılan bu egzersiz, aslında oldukça iyi bir kondisyon gerektirir. Bu nedenle kalori yakan egzersiz türleri arasında sayabiliriz. Bu egzersiz, kalp atışınızı hızlandırarak hızla kalori yakmanıza yardımcı olur. Eğer hiç durmadan yarım saat boyunca, dakikada 120 kez ip atlarsanız 333 ile 495 kalori yakabilirsiniz.

Merdiven Koşusu: 30 Dakikada 319-473 Kalori

Merdiven antrenmanı olarak da bilinen bu egzersizle yarım saatte 319 ile 473 kalori yakabilirsiniz. Merdiven koşusu yaparken, öncelikle merdivenleri yavaş yavaş çıkıp inerek vücut ısıtılmalı, ilerleyen dakikalarda hızlanarak devam edilmelidir.

Lunge: 30 Dakikada 275 Kalori

Tüm kasları aynı anda çalıştıran Lunge, en etkili alt vücut egzersizlerinden biridir. Bu egzersiz bacak ve kalça kaslarınızın güçlenmesine yardımcı olur ve yağ yakımını sağlar. Ortalama bir kişi, Lunge yaparken 30 dakikada 275 kalori yakabilir.

Squat: 30 Dakikada 230 Kalori

Yüksek kalori yakan egzersiz türlerinden biri olan squat, kadınlarda, kalça ve basen bölgesinin sıkılaşmasına yardımcı olur. Egzersize başlamadan önce, bacaklarınızın ısındığından emin olun. Ayıca, hareketi gerçekleştirirken sırtınızın dik ve kalçanızın yere olabildiğince yakın olduğundan emin olun. 30 dakika boyunca squat yaparsanız, 230 kalori yakmış olursunuz.

Bisiklet Gezintisi: 30 Dakikada 182 Kalori

Tüm vücut koordinasyonunu sağlayan egzersizlerden olan bisiklet, açık havada yapılabilecek sporların başında geliyor. Yarım saatte bisikletiyle 8 kilometre yol alan bir kişi, 182 kalori yakabilir.

  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
En Fazla 3 Tepki Verebilirsiniz

 

Kendinizi iyi hissettirecek kaliteli yaşam tavsiyeleri almak için kayıt olmak ister misiniz?

Kendinizi iyi hissettirecek kaliteli yaşam tavsiyeleri
almak için kayıt olmak ister misiniz?

Günümüzde ıslak mendiller, hızlı ve pratik bir temizlik aracı olarak sıklıkla tercih ediliyor.