Dijital Antrenman Uygulamaları ile Nasıl Zayıflayabilirsin?

Buradasınız

Hareket Et 21 Ağustos 2022

dijital, ev, spor, antrenman, online, yardımcı, asistan

Birçok insanın spor yapmaya dair önündeki en büyük engel motivasyondur. Özellikle ev içerisinde kendisini spor yapmak için motive etmekte zorlanan birçok kişi, hızlıca bu işten vazgeçer. Bunun için sporu eğlenceli hale getirmek yapılabilecek en güzel şeydir. Peki evde hem bisiklet sürerken ya da egzersiz yaparken hem de istediğin mekanlara gitmek, dünyayı dolaşmak ya da yarışmalara katılmak ister misin? Bunun için dijital antrenmanlar ve egzersiz uygulamaları ile hem spor yapabilir hem de online yarışmaları tercih ederek sürece heyecan katabilirsin.

Dijital antrenman ve egzersiz uygulamaları nelerdir?

dijital, ev, spor, antrenman, online, yardımcı, asistan

Çok basit ifadeyle spor ve egzersiz için hazırlanmış özel antrenman / eğlence / yarış videoları olarak ifade edilebilecek bu uygulamaları evde spor yaparken kullanabileceğin bir yardımcı gibi düşünebilirsin. Bu tarz uygulamaları kullanmak için evinde bir koşu bandı ya da sabit bisikletlerden biri olmalı. Bu cihazların üzerinde bulunan dijital ekranlara internetten indirebileceğin online videoları ekleyebilir ve bunları spor yaparken kullanabilirsin. Zorluk ve beceri derecesine göre birçok videonun bulunduğu sistem içerisinden dilediğini seçebilir ve o günkü antrenmanların sırasında kullanabilirsin. Dilersen haftalık ya da aylık bir program yapabilir, gün gün bunu uygulayarak hedeflerine ulaşabilirsin. Birçok farklı veriyi de tutan bu uygulamanın GPS özelliği sayesinde dünya haritası üzerinde farklı lokasyonlar seçebilir ve sanki bu mekanlarda koşuyor, yürüyor ya da bisiklet kullanıyor hissi yaratabilirsin.

Sporu eğlenceli hale getiriyor

dijital, ev, spor, antrenman, online, yardımcı, asistan

Dijital antrenör olarak da ifade edilen bu uygulamaları, kardiyo ve bisiklet başta olmak üzere birçok farklı sporu yaparken kullanabilirsin. Spor yapmak için seni motive etmenin dışında eğlenmeni de sağlayacak bu sistemler ile dilersen zaman zaman online olarak düzenlenen yarışmalara katılman da mümkün. Spor salonuna gitmeye ya da açık havada spor yapmaya üşeniyorsan, bu uygulamaları kullanarak işi daha eğlenceli hale getirebilirsin.

Kendi antrenmanlarını da yükleyebilirsin

dijital, ev, spor, antrenman, online, yardımcı, asistan

Kullandığın sisteme ve uygulamaya göre değişmekle birlikte dilersen kendi antrenman videolarını da yükleme olanağın bulunuyor. Bu şekilde hem daha sonradan kendini izleme, nasıl spor yaptığını ve belki de nerelerde hata yaptığını görme hem de istersen online olarak paylaşma imkanın bulunuyor. Uygulamalardan bazılarında gün gün gelişimini görmek ve kendine koyduğun hedefleri de takip etmek için kendi spor egzersizlerini yüklemen faydalı olabilir.

Tüm dünyadan rakiplerle yarışabilirsin

dijital, ev, spor, antrenman, online, yardımcı, asistan

Spor zamanlarını daha eğlenceli ve verimli hale getirecek bu uygulamaların sunduğu en keyifli özelliklerden biri de 7/24 online olarak dünyadaki rakiplerine bağlanma ve onlarla yarışma olanağı sunması. Çok oyunculu alanlara girerek dilersen bu kişilerle birlikte spor yapabilir ya da yarışmalara katılabilirsin. Egzersiz ve antrenmanların için oldukça iyi bir motivasyon olacak bu özellik sayesinde dilediğin zamanda ve mekanda yarışmalara katılman mümkün olacak. Bunun için Android ya da IOS tabanlı telefon üzerinden Bkool Simülatörü, MyWorkouts, Kinomap, CycleGo, Kett Maps gibi uygulamaları indirebilir ve antrenmanlarını daha keyifli hale getirebilirsin.

Spor yapmak, evde, spor salonunda ya da açık havada olsun, sağlığın için atabileceğin en doğru adımlardan biri. Özellikle evinin rahatlığında ve konforunda spor yapmayı tercih edersen, dijital ve online antrenman ve egzersiz uygulamaları ile işi bambaşka bir boyuta da taşıyabilirsin. Sağlığın için adımlar atsan da hayatının belirli noktalarında farklı ihtiyaçların için hastaneye gitmen gerekebilir. Bu noktada ise Cigna’nın Tamamlayıcı Sağlık Sigortası yanında olacak. SGK katkı payı dışında özel hastanelerde ve diğer özel sağlık kurumlarında ek bir ücret ödemeden muayene ve tedavi hizmeti alabileceğin bu sigorta ile check-up, online doktor ve diyetisyen gibi birçok farklı ücretsiz sağlık hizmeti de seni bekliyor. Üstelik şimdi %10 hoş geldin indirimiyle! 

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
10 + 3 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.