Daha Güçlü Kollar İçin Hangi Egzersizleri Yapmalısın?

Buradasınız

Hareket Et 13 Kasım 2021

erkek, kol, egzersiz, antrenman, güç, spor

Düzenli spor ve egzersiz yapan hemen hemen herkesin hayalini kurduğu şeylerden biri de daha güçlü kollara sahip olmaktır. Egzersizlerine ekleyeceğin ağırlık çalışmaları ve farklı hareketlerle sen de zaman içerisinde kollarını daha kuvvetli hale getirebilirsin. Daha güçlü kollara sahip olmanı sağlayacak hareketler hakkında bilgileri bu yazımızda bulabilirsin.

Ağırlık kaldırma

erkek, kol, egzersiz, antrenman, güç, spor, ağırlık, kaldırma

Kollarının güçlenmesini ve zaman içinde daha da kaslanmasını istiyorsan spor çalışmaları ve egzersizlerinin içerisine ağırlık kaldırmayı ekleyebilirsin. Kol kaslarının kuvvetlenmesi için önce hafif ağırlıklarla işe başlayabilir, ardından da giderek ağırlıkları artırarak daha da güçlenebilirsin. 5-10 kg’lık ağırlıklarla, haftada en az 3-4 kez egzersizlerle çalışmalısın.

Biceps Hareketi

erkek, kol, egzersiz, antrenman, güç, spor, biceps, hareket

Kollarını kuvvetlendirecek bir diğer hareket ve egzersiz de bicepstir. Ön kol kaslarını geliştirecek ve zaman içerisinde sıkılaştıracak bu hareketi 3-4 kilogramlık dumbellar ile yapabilirsin. Bu hareketi yaparken ağırlıkları kaldırmadan nefes almak ve indirirken de nefes vermek önemlidir. Sıklığı ve ağırlıkları zaman içerisindeki gelişimine göre artırabilirsin.

Şınav

erkek, kol, egzersiz, antrenman, güç, spor, şınav

En klasik kol kası kuvvetlendiren hareketlerden biri olan şınav, kollardaki hemen hemen bütün kasların çalışmasını sağlar. Bu hareketle kollarını güçlendirmen çok kolay olacak. Tıpkı diğer hareketler de olduğu gibi günlük şınav sayısını da zaman içerisinde artırarak hedefine doğru daha hızlı ve emin adımlarla yürüyebilirsin.

Bench Press

erkek, kol, egzersiz, antrenman, güç, spor, bench press

Kollarını kısa zamanda daha kuvvetli hale getirecek bir diğer hareket de bench presstir. Evde de yapabileceğin bu hareket genelde spor salonlarında, uzmanların gözetimi altında yapıldığında çok daha iyi sonuçlar verir. Hangi ağırlığı ne kadar sıklıkla ve ne aralıkla kaldırman gerektiğini en iyi söyleyecek olan spor antrenörleridir. Ağırlıklar fazlalaştıkça ve sen de düzenli olarak bu egzersizleri yaptıkça kollarının zamanla daha da kuvvetlendiğini göreceksin.

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
6 + 12 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.