Ana içeriğe atla

Fitness

Şuan Çok Popüler

Yüksek Etkileşimli

Yazarların Gözdesi

Baharın Gelmesiyle Açık Havada Yapabileceğiniz Sporlar
Baharın Gelmesiyle Açık Havada Yapabileceğiniz Sporlar

iyihisset.com

08 May 2018

Baharın gelişiyle birlikte, açık havada spor yapmanın keyfi de bir başka oluyor. Spor salonuna gitmeye üşeniyorsanız ya da salonlardan sıkıldıysanız açık hava sizi bekliyor, evden çıkma vakti geldi.

Tempolu Yürüyüş ve Koşu

Açık havada spor denilince akla hemen yürüyüş ve koşu gelir. Kardiyo egzersizlerinde de birinci sırada yer alan bu aktiviteler, hem rahat hem de kolaylıkla yapabileceğiniz sporlar arasında. Parklar ve sahil kenarları sizi bekliyor. Kilo vermeniz kolaylaşırken kalp sağlığınızı da koruyacaksınız. Tabii ki kendi vücudunuza uygun tempoda ve sıklıkta koşarak... Bu arada güneş tepedeyken değil de, sabah ve akşamüstü saatlerinde nispeten serin havada yürümenizde veya koşmanızda fayda var.

Bisikletleri Çıkarma Zamanı

Çocukken bisiklet tepesinden inmeyenlerden miydiniz? Mazide kalan bu eğlenceli aktiviteyi bugün alışkanlık haline getirmeye ne dersiniz? Çünkü bisiklete binmek kilo vermemize yardımcı olurken, sizi eski günlerdeki gibi mutlu edecek. Son derece etkili kardiyo egzersizlerinden olan bisiklete binmek süreye ve mesafeye bağlı olarak ortalama 200-300 kalori enerji harcamanızı da sağlayacaktır.

Ayağınızda tekerlekli bir ayakkabı desek…

Paten kaymak sadece eğlenceli vakit geçirmek için değil aynı zamanda spor olarak da son derece etkilidir. Bazı uzmanlar yarım saatlik paten kaymanın, yürüyüş yapmaktan dört kat daha fazla enerji yakımı sağlayabileceğini söylüyor. Paten kayarken özellikle baldır ve kalçalarınız çalışırken, dengede kalabilmek için gövde kaslarınız da size ayak uydurmaya başlayacaktır. Böylece tüm vücudunuz çalışacaktır. Ama paten yaparken güvenliğinizi de sağlamayı unutmayın. Kask, diz ve dirsek koruyucularınızı takmayı ihmal etmeyin. Özellikle spor kazaları tahmin ettiğinizden daha kötü sonuçlara yol açabiliyor. Bu gibi risklere karşın önceden Acil Destek Ferdi Kaza Sigortası yaptırmanızda fayda var.

Basketbol… Voleybol… Tenis...

İster bir arkadaşınızla arkadaşınızla ister takım kurarak… Basketbol, voleybol veya tenis gibi sporları açık havada yapmak için en uygun mevsim kesinlikle ilkbahar! Çevrenizde bu sporlara uygun sahalar varsa, daha fazla beklemeyin deriz...

Kürek Çekmeye Ne Dersin?

Açık havada spor yapmak isteyenler için su sporlarına yönelmek de iyi bir fikir. Suları sakin olan nehir, göl ya da gölette kürek çekmek hem kol kaslarınız için iyi bir antrenman olacak hem de bunaldığınız zamanlarda ferahladığınız anlar arasında yerini alacak. Şayet ki yaşadığınız şehirde akış hızı çok yüksek olmayan bir nehir mevcutsa, denemek için daha fazla beklemeyin. Bu arada olası bir tehlikeye karşı cankurtaran yeleğinizi giymeyi sakın unutmayın.

Yogaya Yeni Bir Bakış: SUP Yoga

Stand-up paddleboard (SUP) yoganın içerisinde bazı yoga hareketleri yer alıyor ama temel farkı denizin üstünde, kürek sörfü tahtası ile yapılıyor olması. Kısacası, SUP yoga denizin üzerinde uygulanan bir yoga türü. Şöyle düşünün; sörf tahtası, yoga matınızla yer değiştiriyor. Suyun insan üzerindeki huzur verici etkisine bir de yoganın dinginliği eklenince ortaya harika bir uyumun çıkmaması imkânsız. Bir yandan odaklanma sağlarken, bir yandan da konsantrasyonunuzu artıran SUP yoga ile dengeli ve güçlü kalabilirsiniz.

  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
En Fazla 3 Tepki Verebilirsiniz

 

Kendinizi iyi hissettirecek kaliteli yaşam tavsiyeleri almak için kayıt olmak ister misiniz?

Kendinizi iyi hissettirecek kaliteli yaşam tavsiyeleri
almak için kayıt olmak ister misiniz?

Günümüzde ıslak mendiller, hızlı ve pratik bir temizlik aracı olarak sıklıkla tercih ediliyor.