500 Kalori Yakmanın 5 Etkili Yolu

Buradasınız

Hareket Et 26 Kasım 2020

Günde yaklaşık 500 kalori yakmak, sağlıklı bir yaşama başlamak için iyi bir adım olarak öneriliyor. Her gün 500 kalori daha az yiyebiliyorsanız, haftada yaklaşık 450 gram verme şansınız bulunuyor. Günde 500 kalori yakmanızı sağlayacak basit yöntemleri sizler için derledik.

Atıştırmalıklarınızı değiştirin

Pek çok insan öğünler arasında bir veya iki kez atıştırmalık gıdalar alır. Ögünler arasında atıştırmak doğru bir adımdır, ancak atıştırmalık gıdaların düşük kalorili olmasına dikkat edilmelidir. Yoğurt, ayran, kuruyemiş, bir bardak süt, küçük bir elma gibi atıştırmalıklar seçmek size günde 500 kalori kazandıracaktır.

Yüksek kalorili gıdalara mesafe koyun

Yüksek kalorili yiyecekleri her gün tüketmek kilo verilmesinin önündeki en önemli engellerden biridir. Bu gıdalar şişkinlik ve ödem gibi fiziksel sorunlara da neden olmaktadır. Yüksek kalorili gıdaların tüketimini azaltarak, daha az kalorili ve doyurucu gıdaları tercih etmek sağlıklı bir vücut için önemli bir adımdır.

Gazlı içeceklere dikkat

Şekerli içecekler, kolalar, gazlı içecekler, meyveli sodalar ve gazozlar ile bazı kahve çeşitleri gizli kalori bakımından oldukça zengindir. Bu tür içecekler yerine su, süt, çay, ayran gibi içeceklerin yanı sıra meyveli smoothie'ler de tüketerek ekstra 500 kalori almanın önüne geçebilirsiniz.

Kızarmış yiyeceklere "hayır" deyin

Yiyecekleri kızartmak, herhangi bir yemeğe daha fazla kalori ve doymuş yağ eklenmesine neden olur. Kızartma yerine ızgara veya haşlama tarzı yöntemler tercih edilmelidir. Ayrıca patates kızartmasına da mümkün olduğu kadar mesafe koyun. Tek başına büyük bir porsiyon patates, bir öğüne yaklaşık 500 kalori eklenmesine neden olmaktadır.

Bir porsiyonda kalın

Atıştırmalıklar dahil tüm yiyecekleri bir porsiyon tabakta veya kasede olacak şekilde tüketin. Çünkü porsiyon ebadı büyüdükçe daha fazla gıda almak kolaylaşmaktadır. Ölçülerin sizi yoldan çıkarmasına izin vermeyin.

 

 

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
1 + 6 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.