Evi Spor Salonuna Dönüştürecek Fitness Ekipmanları

Buradasınız

Hareket Et 04 Mart 2016

Teknoloji sayesinde tüm aletler küçülüyor ve daha pratik hale geliyor. Evlerimizin bir odasını profesyonel spor salonuna dönüştürebilmek, ev tipi fitness ekipmanlarıyla artık çok kolay.

Merdivenleri çıkarken nefes nefese kalıyorsanız, yürürken arkadaşlarınızın hızına yetişemiyorsanız ve hayat sizi yormaya başladıysa düzenli spora başlama zamanınız gelmiş demektir. Spor salonuna gidecek vaktiniz yoksa evinizin bodrumunu, bir odasını ya da varsa garajınızı kişisel spor salonu haline getirebilirsiniz.

Spor Salonuna Dönüştürülecek Mekân Nasıl Olmalı?

Spor yapacağınız alanın havalandırması iyi düzenlenmiş olmalı; çünkü egzersiz yaparken kaslarınız bolca oksijene ihtiyaç duyar. Odanın ışıklandırmasının ne fazla parlak ne de fazla loş olması gerekiyor. Eğer ışıklar rahatsız edici olursa kondisyonunuz kötü yönde etkileniyor.

Mekânın zeminine gelince, eğer kullanacağınız alan bodrum değilse ve aşağı katınızda komşularınız bulunuyorsa ses yalıtımını olabildiğince güçlü yapmalısınız. Ses geçirmeyen kalın ve kaymayan bir halı kullanabileceğiniz gibi, kauçuk kaplamalar da işinizi görür.

Kondisyon Bisikleti

Yoğun iş programı ya da soğuk havalar nedeniyle dışarıya koşu ya da yürüyüş yapmaya çıkamayanlar için en ideal çözüm kondisyon bisikleti kullanmaktır.

Kondisyon bisikletinin, yaktığınız kalorileri ve pedal çevirme süresini gösteren dijital ekranlarının yanı sıra, kalp ritminizi de takip edebileceğiniz ekranları bulunur. Ayarlanabilir zorluk seviyeleri sayesinde günden günde formunuzu arttırabilirsiniz.

Mekik Aleti

Mekik aletleri sayesinde karın kaslarınızı geliştirmek artık sizin için çocuk oyuncağı (Bitirmesi biraz vakit alan yap-boz gibi düşünebilirsiniz, karın kaslarını kuvvetlendirmek biraz zaman alıyor.).

Dilerseniz dijital ekranların bulunduğu daha profesyonel mekik aletlerini de tercih edebilirsiniz.

Mini Stepper

Mini stepper, kalçayı ve baldırları çalıştırarak kilo vermenize yardımcı olur. Çok az yer kapladığı için özellikle küçük odalar için idealdir.

Kas Geliştirme Bankı

Özellikle vücut geliştirme antrenmanları için tasarlanan kas geliştirme bankları, kademeli sırt eğimi özelliğiyle ağırlık kaldırırken vücudunuzu dengeler.  Ev için tasarlanan modelleri katlanabiliyor, böylelikle fazla yer kaplamıyorlar.

Koşu Bandı

Koşu bandı, ayarlanabilir hız seviyeleriyle evde düzenli olarak koşuya çıkmanızı sağlar. Üzerinde kondisyon verilerinizi gösteren dijital ekranlar bulunur. Böylece fit bir vücuda kavuşmak için ne kadar egzersiz yapmanız gerektiğini hesaplayabilirsiniz.

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
4 + 3 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.