Türkiye’nin En İyi Rafting Bölgeleri

Buradasınız

Hareket Et 21 Temmuz 2020

Ekstrem sporların en çok tercih edilen seçeneklerinden bir tanesi de rafting. Rafting sporu, macerayı ve eğlenceyi aynı anda sunan bir spordur. Raftingi yapmak için Türkiye’nin nehirleri idealdir. Sizler için Türkiye’nin en iyi rafting bölgelerini derledik.

Dünyanın en hızlı akan nehirlerinden: Çoruh

Dünyanın en hızlı akan nehirleri arasında bulunan Çoruh, bu özelliği ile rafting sporunun Türkiye’deki gözde yeri olmuştur. 169 kilometrelik parkuru ile Çoruh Nehri’nde birçok balık çeşidi ve kano yapma imkanı da bulunuyor. 1993 yılında Dünya Rafting Şampiyonası’na ev sahipliği yapan Çoruh Nehri, Türkiye’nin en iyi rafting bölgeleri arasında üst sıralarda yer almaktadır.

Turistik yerlerin başında gelen: Dalaman Çayı

Türkiye’nin birçok nehri rafting sporuna uygundur. Bunlardan birisi de Dalaman Çayı’dır. 12 kilometrelik parkuru, yaklaşık 2 saatte tamamlanmaktadır. 12 metrelik parkuru zorluk derecesine göre acemi raftingcilere ve deneyimli raftingcilere göre 2’ye ayrılmaktadır. Dalaman Çayı yılın her mevsiminde rafting sporuna elverişli durumdadır.

Macera dolu rafting Manavgat Çayı’nda

Manavgat Çayı, Türkiye’nin en iyi rafting bölgelerinden bir tanesidir. Daha önce rafting yapmamış ya da amatör olan rafting sporcuları için tehlikeli bir parkurdur. Çağlayanlar ve şelalelerle dolu olan Manavgat Çayı, tecrübe ve cesaret gerektirmektedir. Manavgat Çayı’nda rafting yaparken profesyonel sporcular ile birlikte hareket etmeniz faydalı olacaktır.

Saklı güzelliğin adresi: Munzur Çayı

Yaklaşık 20 kilometre civarında bir parkura sahip olan Munzur Çayı’nda rafting sporunun yapıldığı en keyifli zamanlar Mayıs ve Temmuz aylarıdır. Munzur Çayı’nda karların erimesi ile sular yükseliyor ve yapılan rafting daha da keyif vermeye başlıyor.

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
6 + 9 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.