Mutlaka Yanına Alman Gereken Kamp Malzemeleri

Buradasınız

Hareket Et 30 Kasım 2022

kamp, malzeme, açıkhava, doğa, eşya, ekstrem, spor

İş ve sosyal yaşamın temposuna bağlı olarak artan stres seviyesi bireyleri farklı aktivitelere yönlendiriyor. Özellikle kalabalık şehirlerde, şehir merkezlerinden uzak kamp alanları son zamanlarda hem rahatlamak hem de stres atmak isteyenler tarafından en fazla tercih edilen lokasyonlar arasında yer alıyor. Keyifli bir kamp deneyimi yaşamak isteyen bireylerin kamp süresini ve kamp yapılacak alanın şartlarını göz önünde bulundurarak birtakım hazırlıklar yapması gerekiyor. İdeal kamp deneyimi için mutlaka yanına alman gereken kamp malzemelerini senin için sıraladık.

Çanta

kamp, malzeme, açıkhava, doğa, eşya, ekstrem, spor

Keyifli bir kamp süreci için dikkat edilmesi gereken en önemli malzemelerden biri çantadır. Eşyalarını taşıyabileceğin ve sığdırabileceğin boyutta bir çantaya sahip olman kamp esnasında sana büyük bir avantaj sağlayacaktır. Daha rahat ve konforlu bir taşıma için valiz modellerini tercih edebilirsin. Ancak kamp yapılacak arazi şartlarının değişkenliği de göz önüne alındığında dağcı sırt çantalarını tercih etmen daha manidar bir karar olacaktır.

Çadır

kamp, malzeme, açıkhava, doğa, eşya, ekstrem, spor, çadır

Çadır seçiminde yine en önemli faktör kamp yapılacak alanın arazi şartları olarak öne çıkıyor. Bu noktada tercihine göre birçok farklı çadır türünü tercih edebilirsin. Yere veya araç üzerinde kurulan çadır modellerini seçebilir ya da kamp alanına şahsi karavan ile intikal edebilirsin.

Uyku tulumu

kamp, malzeme, açıkhava, doğa, eşya, ekstrem, spor, uyku tulumu

Kamp sırasında konfor seviyesinin en büyük belirleyicilerinden biri de uyku tulumudur. Uyku tulumu tercihi yaparken kalınlık, izolasyon ve diğer teknik özelliklerine dikkat etmelisin. Ayrıca mevsime uygun uyku tulumları ile yola çıkmalısın. Aksi takdirde kamp esnasında uyku kaliten sekteye uğrayabilir.

Yastık

kamp, malzeme, açıkhava, doğa, eşya, ekstrem, spor, çadır

Uyku tulumuna ek olarak bir yastığa ihtiyaç duyabilirsin. Kamp esnasında alanda tasarruf etmek amaçlı küçük seyahat yastıklarını yanında bulundurmanda fayda var. Öte yandan seçtiğin yastığın ortopedik özelliklerine de dikkat etmelisin.

Mat

kamp, malzeme, açıkhava, doğa, eşya, ekstrem, spor, mat

Çadır zeminlerinin sert olması kamp esnasına birçok dezavantaj oluşturur. Uyku tulumunun direkt sert zeminle teması uyku kaliteni negatif yönde etkiler ve kamp malzemelerinin deforme olmasına zemin hazırlar. Bu noktada çadırın zeminine sermek için mutlaka yanına bir mat almalısın.

Taşınabilir lamba

kamp, malzeme, açıkhava, doğa, eşya, ekstrem, spor, fener, lamba

Kamp yapılacak arazi şartları fark etmeksizin her koşulda çevreni aydınlatabilmek için bir taşınabilir lambaya ihtiyacın bulunuyor. Bu noktada sana hareket kabiliyeti sağlayacak bir adet kafa lambasına ve çadırın içerisini aydınlatacak bir çadır lambasına ihtiyacın olacak.

İzole bant 

kamp, malzeme, açıkhava, doğa, eşya, ekstrem, spor, izole bant

Kamp esnasında farklı sorunlarla karşı karşıya kalabilirsin. Bu noktada yanında izole bant bulundurman sana birçok açıdan avantaj sağlayacaktır. Selobantlara oranla daha kalın ve sağlam olan izole bantlar özellikle yağışlı anlarda su sızıntısı gibi birçok problemin önüne geçecektir.

İlk yardım çantası 

kamp, malzeme, açıkhava, doğa, eşya, ekstrem, spor, ilkyardım, çanta

Kamp sırasında yanında mutlaka olması gereken bir diğer malzeme de ilk yardım çantasıdır. İlk yardım çantası, kamp esnasında yaralanmalara, böcek ısırmalarına, küçük mutfak kazalarına ve buna benzer birçok soruna karşı sana oldukça yardımcı olacaktır.

Kamp sırasında temel malzemelerden ziyade kampı özelleştiren ve daha keyifli bir hale getiren farklı malzemelere de ihtiyacın olacak. Bu malzemeler şu şekilde sıralanabilir:

  • Termos
  • Çok amaçlı çakı
  • Tablet
  • Uzatma kablosu
  • Taşınabilir priz
  • Yedek kıyafet
  • Taşınabilir projeksiyon cihazı
  • Mutfak malzemeleri çantası
  • Taşınabilir buzdolabı

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
2 + 6 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.