Motosiklet Arazilerinin 4 Önemli Özelliği

Buradasınız

Hareket Et 09 Eylül 2020

 

Türkiye’de motor kullanıcıları yıllardır motor kültürünü yaymaya ve muhteşem bir kitle ile bizlerle buluşmaya devam ediyor. Dünya çapında birçok motor kullanıcısı bu spor üzerine çalışmalar yapıyor. Adrenalin sevenlerin inanılmaz sporlar arasında ilk üçe yerleştirecekleri motosiklet sporu hakkında merak edilen arazi tercihleriyle ilgili 4 önemli özelliği sizler için sıraladık.

Arazilerin eğimli olması gerekiyor

Eğimli arazilerde motor kullanıcıları, yamaçların yükseltileri sayesinde kendilerini zorlayan arazilerle karşılaşırlar. Eğimli arazilerde yarış yapan motor severler, adrenalini daha fazla hissettiklerini söylüyor. Bu yüzden motosiklet arazilerinin vazgeçilmez özelliklerinin başında da eğim geliyor.

Yarışlar açık alanlarda yapılıyor

Doğa sporları arasında yerini alan motosiklet yarışları, yarış severlerin tercihleri üzerine açık alanlarda yapılıyor. Arazilerin bulunduğu yerlerin etrafından ağaç, bitki, göl, deniz gibi yerler olmamasına özen gösteriliyor.

Araziler hastanelere yakın olmalı

Motosiklet, herkesin bildiği üzere aksiyonlu olduğu kadar tehlikeli bir spor dalı. Bu sporun tehlikeli olmaması için motor kıyafetlerinin ve kaskların ne kadar önemli olduğunu sporla ilgilenen kullanıcılar farkında. Fakat yine de olası kazalar ağır yaralanmalara sebebiyet verebiliyor. Bu yüzden arazilerin önemli özelliği olarak hastane yakınlarına inşa edilmesi diyebiliriz. Öte yandan motosiklet sporları birçok riski de içinde barındırıyor. Bu noktada QNB Sigorta’nın sunduğu Acil Destek Ferdi Kaza Sigortası ile beklenmedik risklere karşı güvence altında olabilirsiniz.

Kolay ulaşılabilir olmalı

Dünya çapında spor turizminin takipçileri gün geçtikçe artıyor. Profesyonel motosiklet sporları ile uğraşan insanların yanında bu spor dalını izlemekten keyif alan insanların sayısı da azımsanamayacak kadar fazla. Uluslararası spor dalları arasında motosiklet sporlarında da adrenalin severlerin izlemekten keyif aldığı yarışlar düzenleniyor. Bu sebep ile arazilerin spor severlerin ve sporcuların ulaşması kolay yerlere kurulması gerekiyor.

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
2 + 9 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.