Evde Hangi Spor Aletini Kullanmalısın?

Buradasınız

Hareket Et 27 Ekim 2021

ev, spor, egzersiz, spor aleti

Evde spor ve egzersiz yapmak pandemi ile birlikte popülerliği artan bir alışkanlık oldu. Günlük spor egzersizlerini spor salonuna gitmeden ya da açık havaya çıkmadan da rahatlıkla yapabilirsin. Bunun için de kullanabileceğin çok sayıda farklı spor aleti bulunuyor. Evde spor yaparken yardımcın olacak ve hedeflediğin noktaya ulaşmanı kolaylaştıracak spor aletlerinden birkaçını bu yazımızda senin için derledik.

Pilates Matı

ev, spor, egzersiz, spor aleti, pilates matı

Sadece pilates yaparken değil farklı spor türlerinde de rahatlıkla kullanabileceğin pilates matı, yerde kullanabileceğin bir aksesuar. Bu mat ile hem spor yaparken daha yumuşak bir zemin elde edebilir, hem kaymayı ve olası sakatlanma ve yaralanma durumlarını önleyebilir hem de farklı pozisyon ve hareketleri yaparken bir destek olarak kullanabilirsin. Bel bölgene gelecek ağır yük binmeleri için de pilates matı işine yarayacaktır.

Barfiks çubuğu

ev, spor, egzersiz, spor aleti, barfiks

Evin çeşitli yerlerinde kullanabileceğin ve hem sırt hem de kol kaslarını çalıştırmanı sağlayacak barfiks çubuğu da evde spor yaparken kullanabileceğin bir diğer alet. Bir kapı girişine sabitleyerek evde bir spor salonu havası oluşturabileceğin barfiks çubuğu ile farklı egzersizler yapabilir, ısınabilir ve kaslarının gelişimini destekleyebilirsin.

Dumbell setleri

ev, spor, egzersiz, spor aleti, dumbell setleri

Hemen her evde olması gereken ve spor yapanların da en büyük yardımcılarından biri olan dumbelllar da egzersizlerin için vazgeçilmezler arasında. Farklı ağırlıklar kullanarak kas gruplarını çalıştırabileceğin ve hem kilo vermeni hem de fit olmanı sağlayacak dumbell, evde spor yaparken kullanabileceğin aletlerden bir diğeri.

Atlama ipi

ev, spor, egzersiz, spor aleti, atlama ipi

Evde yapacağın kısa süreli antrenman ve egzersizlerinde sana destek olacak bir diğer ekipman da atlama ipidir. Kısa zamanlarda yüksek verim almanı ve kalori yakmanı sağlayacak antrenmanlarda atlama ipini kullanabilirsin. Farklı egzersiz türleri için de zaman zaman ihtiyaç duyacağın atlama ipi, her zaman işine yarayacaktır.

Kondisyon aleti

ev, spor, egzersiz, spor aleti, kondisyon aleti

Farklı egzersizler için evinde olması gereken spor aletlerinden olan ve kondisyon yakalamana yardımcı olacak bisiklet ya da kondisyon aletleri ile kontrollü bir yağ yakımı sağlayabilirsin. Üzerinde bulunan dijital ekranlar ile yaktığın kaloriyi, gittiğin mesafeyi ve harcadığın enerjiyi gösteren bu cihazları kullanırken aynı anda müzik dinleyebilir ya da televizyon da seyredebilirsin.

Mekik aleti

ev, spor, egzersiz, spor aleti, mekik aleti

Evde spor yaparken rahatlıkla kullanabileceğin bir diğer yardımcın ise mekik aletidir. Sırt ve karın kaslarını çok iyi çalıştıran ve doğru yapıldığında çok etkili bir egzersiz olan mekik için ayarlanabilir ve vücudunu da zora sokmadan çalıştırabileceğin aletlerden birini tercih edebilirsin.

Evde spor yapmak hem çok eğlenceli hem de sağlığın için çok faydalı bir alışkanlık. Özellikle pandemi döneminde sosyal izolasyon ve sokağa çıkma yasakları nedeniyle çok daha sık tercih edilmeye başlanan bu durum aynı zaman da birçok istenmeyen ve beklenmeyen olaya da gebe. Sen de beklenmedik bir sağlık sorunu yaşadığında muayene ve tedavi harcamalarında endişelerini ortadan kaldırmak istiyorsan QNB Sigorta’nın Tamamlayıcı Sağlık Sigortası’nı tercih edebilirsin. Günde 1 TL’den başlayan fiyatlarla özel hastanelerde katkı payı hariç ek ücret ödemeden sağlık hizmeti almanın yanında ücretsiz sunulan check-up, online diyetisyen ve diş sağlık paketi gibi birçok hizmetten de faydalanabilirsin.

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
6 + 2 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.