89 Yaşındaki Louise L. Hay’den Sağlık ve Güzellik Önerileri

Buradasınız

Hareket Et 27 Nisan 2016

Kaynak

Dünyada kişisel bakım ve kişisel gelişim alanlarında birçok insana ilham veren bir üstat Louise L. Hay. Ülkemizde ise daha çok hiçbir tıbbi müdahale görmeden kendi yöntemleri ile kanserini iyileştirmesi ve “Düşünce Gücüyle Tedavi” adlı kitabı ile tanınıyor. Genç kalmak ve sağlıklı yaşamakla ilgili bu kadından öğrenilecek çok şey var anlayacağınız. Eski model, kişisel gelişimci ve yazar olan 89 yaşındaki bu bilge ruh, kendi yaşının yarısı kadar olan kadınların saçlarına, tırnaklarına ve cildine sahip. Üstelik onun sağlıklı ve güzel kalma tekniklerini uygulamak şimdiye kadar duyduklarınızdan çok daha kolay!

Eğlenin, İçinizde Kalmasın

Kişisel gelişim konularına ilgi duyanların çok yakından tanıdığı Hay, gülmenin gençleştirdiğine inananlardan. Bunun bir klişe olduğunu düşünebilirsiniz ama değil. Bol bol gülün, dans edin, çocuklar gibi eğlenin! Heyecanlandığınızda gizlemeyin; aksine zıplayın, bağırın, kahkaha atın! İçinizdeki enerjinin çıkmasına izin verin. Böylece hem bedeniniz hem de ruhunuz genç ve enerjik kalacak.

Kendinizi Sevin, Hatta Âşık Olun

En son âşık olduğunuz zamanı hayal edin. Aşk, hem vücudumuza hem de bedenimize sağlık getirir. Peki, ya âşık olduğunuz kişi kendinizse ne olacağını bir hayal etsenize! Louise L. Hay “Hayatınızı İyileştirin” kitabında kendi kendimizi sevmenin ne kadar önemli olduğundan bahsediyor. Aynaya bakıp kendimize “Seni seviyorum.” demek başlangıçta zor ya da saçma gelse de zamanla bu bir alışkanlığa dönüşüyor. Vücudumuzdaki en beğenmediğimiz parçaları bile sevmeye ve kendimizle barışmaya başlıyoruz. Yani yapacağımız şey, aynaya bakıp kusurlarımızı bulmak yerine ‘‘Her halinle çok güzelsin, seni çok seviyorum.” demek. Gerçekten de kendimizi sevmek, sonunda bizi mutlu edecek seçimler yapmamızı sağlayacak.

Stres Yapacak Ne Var?

Pozitif düşünmenin stresi azalttığını zaten sık sık duyuyoruz. Ancak stresin B vitaminini tüketip, enzimleri çalışamaz hale getirdiğini ve bunun sonucunda yaşlanmaya sebep olduğunu bilmiyor olabilirsiniz. Stressiz bir vücut, daha sağlıklı ve zinde görünmenizi sağlıyor. Ayrıca yaşlanmayı da geciktiriyor.

İyi Beslenin, İyi Hissedin

Evet, Louise L. Hay sağlıklı besleniyor ancak çok katı diyetlerden de kaçınıyor. Cildinin güzelliğini ise kemik suyuna borçlu. Kulağa biraz tuhaf gelebilir ama kemik suyu Louise L. Hay için adeta bir güzellik iksiri. Kollajen, mineraller ve amino asitler açısından son derece zengin olan kemik suyu, cildimize, saçlarımıza, tırnaklarımıza ve vücudumuza sağlık getiriyor. Kırışıklıkları önlerken aynı zamanda vücudumuzun geri kalanını da dinç tutuyor.

Louise L. Hay’in Kemik Suyu Tarifi:

- 1 su bardağı kemik suyu,

- 1 çay kaşığı deniz tuzu,

- 1 çay kaşığı karabiber,

- 1 çay kaşığı zerdeçal.

Tüm malzemeleri ısıtıp çorbanıza katın ya da olduğu gibi için. Zerdeçal, bu tarifin içindeki en önemli malzemelerden biri; çünkü cildinizi temizliyor. İşte hayatınız boyunca uygulayabileceğiniz, ömrünüzü uzatıp vücudunuza ve ruhunuza sağlık getirecek basit kurallar: Eğlenin, kendinizi sevin, pozitif olun ve iyi beslenin! 

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
6 + 2 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.