Ana içeriğe atla

Şuan Çok Popüler

Yüksek Etkileşimli

Yazarların Gözdesi

Çocuğunuzla Seyahat Ederken Mutlaka Yanınıza Almanız Gereken 6 Eşya
Çocuğunuzla Seyahat Ederken Mutlaka Yanınıza Almanız Gereken 6 Eşya

iyihisset.com

01 Eyl 2019

 

Ailelerin minik üyeleri çocuklar, konu seyahat olduğunda ekstra özene ihtiyaç duyabilir. İşte böyle bir durumda ebeveynlerin, seyahatlerini çocuklarına göre düzenlemesi gerekebilir. Peki çocuklarınızın seyahat boyunca konforlu ve mutlu olması için neler yapmalısınız? Yanınıza almanız gereken eşyalar neler? Gelin bu soruların cevaplarına birlikte bakalım.

 

1. Yedek kıyafet

Elbette bavulunuza birçok yedek kıyafet koyacaksınız fakat bizim önerimiz fazladan birkaç kıyafet daha eklemeniz. Çocuklar seyahat sırasında kolaylıkla üstlerini kirletebilir ve kirli kıyafetlerle yolculuk yapmak huzursuz olmalarına neden olabilir.

 

2. Atıştırmalık

Seyahatinizi keyifli hale getirmek ve çocuğunuzu oyalamak için yanınıza çeşitli atıştırmalıklar alabilirsiniz. Havuç, salatalık dilimleri ya da kuruyemiş gibi sağlıklı atıştırmalıklar çocuğunuzun dikkatini çeker ve oyalanmasını sağlar.

 

3. İnce bir örtü

Çocuğunuzu güneşten, tozdan ya da rüzgardan korumak için yanınıza mutlaka ince bir örtü almalısınız. Sıcak bir yere seyahat ediyor olsanız bile yolculuk esnasında arabanın ya da uçağın havalandırma sisteminden dolayı çocuğunuz üşüyebilir. İnce bir örtüyle olası hastalıkların önüne geçebilirsiniz.

 

4. Bez, ıslak mendil ve bez değiştirme örtüsü

Çocuğunuz henüz tuvalet eğitimini tamamlamamışsa yanınıza bolca bez ve ıslak mendil almanız şart. Oturarak seyahat eden çocuğunuz, bezinin kirli olması durumunda huzursuz olacaktır. Bundan dolayı düzenli aralıklarla çocuğunuzun altını değiştirin ve yanınızda yeterli miktarda bez ya da ıslak mendil bulundurduğunuzdan emin olun.

 

5. Kağıt, boya kalemleri ve oyuncak

Ağır olmayan ve bol resim içeren, çocuğunuzun hoşuna gidebilecek birkaç kitabı yanınıza almanız, seyahatinizi hiç düşünmediğiniz kadar kolaylaştıracaktır. Çocuğunuz kitaptaki resimlere bakarak ya da boyama yaparak vakit geçirebilir. Ek olarak çocuğunuzun en sevdiği, kolaylıkla vakit geçirebildiği ve az yer kaplayan oyuncaklarını da mutlaka yanınıza alın.

 

6. Sağlık kiti

Ve belki de en önemlisi: Eksiksiz hazırlanmış bir sağlık kiti! Çocuklar için hazırlanmış bir sağlık kitinin içerisinde ateş ölçer, ateş düşürücü, sinek kovucu, yanık merhemi ve yara kremi olması önemli. Bunları kullanmıyor olsanız bile yanınızda bulundurmanızda fayda var.

 

Kaynak: https://www.cocukludunya.com/blog/tag/cocukla-seyahatte-yaniniza-alacaginiz-esyalar/

https://hohhoyyt.com/2017/06/02/cocukla-seyahat-hakkinda-bilmeniz-gereken-her-sey/

  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
En Fazla 3 Tepki Verebilirsiniz

 

Kendinizi iyi hissettirecek kaliteli yaşam tavsiyeleri almak için kayıt olmak ister misiniz?

Kendinizi iyi hissettirecek kaliteli yaşam tavsiyeleri
almak için kayıt olmak ister misiniz?

Günümüzde ıslak mendiller, hızlı ve pratik bir temizlik aracı olarak sıklıkla tercih ediliyor.