Ana içeriğe atla

Şuan Çok Popüler

Yüksek Etkileşimli

Yazarların Gözdesi

23 Nisan’da Çocuklarla Yapılabilecek 10 Aktivite
23 Nisan’da Çocuklarla Yapılabilecek 10 Aktivite

iyihisset.com

19 Nis 2019

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın coşkusu her sene baharın sıcaklığıyla buluşuyor ve çocuklarla yapılabilecek eğlenceli aktiviteler sizi bekliyor. İşte 23 Nisan’da baharı ve çocukların bayramını coşkuyla yaşamak ve bugünü onların çok seveceği etkinliklerle geçirmek isteyenler için 10 eğlenceli öneri…

1- Açık Hava Tiyatrosunda Çocuk Oyunu İzlemek

“23 Nisan, çocukları sanatla tanıştırmak için harika bir fırsat.” diyenler için açık hava tiyatroları en sevilen çocuk oyunlarını sahneliyor. Bu yıl 4’üncüsünü düzenlenen Fener-Balat Çocuk Festivali’nde çocuklar açık hava tiyatrosu ve sinema gösterimleriyle buluşuyor.

2- Yaratıcı ve Eğlenceli Atölyelere Katılmak

Çocuklar için düzenlenen 23 Nisan atölyeleri hem eğitici hem eğlenceli içeriklerle dolu. Küçük şefler için yemek pişirme atölyeleri, ünlü ressamların tablolarını yeniden yaratabilecekleri resim atölyeleri ve el becerilerini geliştiren yaratıcılık atölyelerine çocuklarınızla birlikte katılabilirsiniz.

3- İstanbul Oyuncak Müzesi Gezisi

Çocuğunuza büyülü bir dünya sunacak olan Oyuncak Müzesi gezisi ile zaman yolculuğuna çıkabilirsiniz. 23 Nisan 2005’te Sunay Akın’ın kurduğu İstanbul Oyuncak Müzesi, yine çocuklar için sürprizlerle dolu. Müzede bu yıl 25 Nisan tarihinde yapılacak Tahta Oyuncak Boyama Atölyesi’ne katılan minikler, kendi oyuncaklarını boyamayı öğrenecekler.

4- Hayvan Dostu Geziler

Çocuğunuzun hayvan dostu bir birey olmaya atacağı ilk adım için çocuk bayramı en güzel tarih olabilir. Hayvan sevgisi temalı etkinliklerde, parklarda çocuğunuzla birlikte kedi ve köpek yuvaları yapabilir, resim yarışmalarında onu destekleyebilirsiniz. Yanınıza mama alarak hayvan bakım evlerinde ailece hayvanları besleyebilir, çocuğunuza hayvan sevgisini aşılayabilirsiniz.

4- Çocuk Kitapları Festivali

Bayram coşkusunun bu en samimi manzarasını görebileceğiniz yerlerden biri de çocuk kitapları festivali. “Kitaba her çocuk ulaşmalı!”, mesajıyla Uluslararası Çocuk Kitapları Festivali bu yıl Kapadokya’da düzenleniyor. Yazar söyleşileri, müzik dinletileri ve hikaye okumalarının yapılacağı festivale 15-19 Nisan tarihleri arasında katılabilirsiniz.

5- Belgrad Ormanı’nda Doğa Sporları

Tüm seneyi şehirde geçiren aileler için 23 Nisan’da yapılabilecek en eğlenceli aktiviteler arasında doğa gezileri yer alıyor. Belgrad Ormanı da bu adreslerden biri. Macera parkında tırmanma ve atlayışlar yapabilir, paintball oynayabilir ya da bisiklet sürerek enerji dolu bir gün yaşayabilirsiniz. Belgrad Ormanı ailece piknik yapmak için de en güzel alanlardan biri.

7- Miniatürk’te Bir Günde Türkiye’yi Gezin

Çocuğunuzla birlikte Türkiye’nin sembol yapılarını görmek için 23 Nisan gününü Miniatürk gezisine ayırabilirsiniz. Ünlü cami ve sarayları, Anadolu’nun geleneksel ev yapılarını bir arada görebileceğiniz bu minyatür yolculuk çocuğunuz için hem kültürel hem masalsı bir gezi olacak.

8- Sinema İyi Bir Seçenek

Nisan ayında gösterime girecek çocuk filmleriyle bayramı eğlenceli bir sinema gezisine dönüştürebilirsiniz. Süper kahraman hikayeleri, eğlenceli animasyonlar bu yıl da çocuk bayramında sinema salonlarını renklendiriyor. Merakla beklenen Shazam- 6 Güç, Marnie’nin Dünyası gibi çocuk filmleri Nisan ayında vizyonda olacak.

9- Darıca Hayvanat Bahçesi ve Botanik Parkı

23 Nisan’da çocuğunuza 200 çeşit hayvan türünü bir arada görebileceği bir gezi armağan etmek isterseniz adresiniz Darıca Hayvanat Bahçesi olsun. Darıca Hayvanat Bahçesi’nde ailece ilgi çekici hayvanlar ve botanik bitkilerle dolu eğlenceli bir gün geçirebilirsiniz.

10- Legoland Gezisi

Tüm çocukların ilgisini çeken oyuncak dünyası Legoland, bu 23 Nisan’da ailece gezebileceğiniz en eğlenceli yerlerden biri. Çocuklar burada lego oyuncaklarıyla oynayabiliyor ve oyun alanlarında eğlenceli aktivitelere katılabiliyor. Her yaştan çocuğun seveceği gezide legolardan inşa edilen minyatür kentleri keşfederken 4D sinema keyfi yaşayabilir ve eğitici oyunlarla eğlenceli saatler geçirebilirsiniz.

  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
En Fazla 3 Tepki Verebilirsiniz

 

Kendinizi iyi hissettirecek kaliteli yaşam tavsiyeleri almak için kayıt olmak ister misiniz?

Kendinizi iyi hissettirecek kaliteli yaşam tavsiyeleri
almak için kayıt olmak ister misiniz?

Günümüzde ıslak mendiller, hızlı ve pratik bir temizlik aracı olarak sıklıkla tercih ediliyor.