Hayat Sigortaları Hakkında Bilmeniz Gereken 4 Gerçek

Buradasınız

Aile 11 Aralık 2019

Hayatta iyi olduğu kadar ne yazık ki kötü sürprizler de vardır. Ancak endişelenmenize gerek yok! Alabileceğiniz birkaç küçük önlem sayesinde siz de kendinizi ve sevdiklerinizi güvence altına alabilirsiniz. Nasıl mı? Elbette hayat sigortasıyla!

 

Hayat sigortasına dair bilmeniz gereken tüm detayları sizler için yazdık. Eğer siz de hayat sigortası nedir, ne işe yarar ve çeşitleri nelerdir gibi soruların cevabını merak ediyorsanız sizleri hemen aşağıya alalım!

 

1. Hayat sigortası nedir?

Hayat sigortası, hayatın getirebileceği beklenmedik durumlara karşı kendinizin ve sevdiklerinizin yaşam standartlarını korumak için yaptırabileceğiniz bir çeşit güvencedir. Hayat sigortası sahibi olduğunuzda vefat, maluliyet, tehlikeli hastalık ya da işsizlik gibi durumlar yaşamanız halinde size veya belirtmiş olduğunuz kanuni varislerinize poliçenizde belirtilen teminat tutarında ödeme yapılır. Bu sayede sevdiklerinizi ve kendinizi güvence altına alabilirsiniz.

 

2. Neden hayat sigortası yaptırmalısınız?

  • Hayat sigortasıyla beklenmedik anlarda ailenize destek olabilirsiniz. Bu sayede “Başıma bir şey gelirse ne yapacaklar?” diye düşünmenize gerek kalmaz.
  • Vefatınız halinde size ait borçların ailenize yük olmasını engelleyebilirsiniz.
  • Kira, gıda, giyim gibi önemli masraflarınızı karşılayarak ailenizin yaşam kalitesinin düşmesini engelleyebilirsiniz.
  • Çocuklarınızın eğitim kalitesinin düşmesini engelleyebilir, daha iyi bir eğitim almalarını sağlayabilirsiniz.

 

3. Hayat sigortası yaptırırken nelere dikkat etmelisiniz?

Hayat sigortası genel şartları çerçevesinde, sigortanızı yaptırırken teklifnamede yer alan sorulara doğru cevaplar vermek oldukça önemlidir. Eğer sorulara doğru cevap vermezseniz sigortacı, sözleşmeden cayabilir ya da ek prim almak suretiyle sözleşmeyi yürürlükte tutabilir. Bu nedenle ilk olarak sigorta şirketiyle görüşmeli ve size en uygun sigorta türünü seçmelisiniz. Ardından dolduracağınız formlarda verdiğiniz cevapların doğru olmasına özen göstermelisiniz.

 

4. Hayat sigortasının türleri nelerdir?

  • Akıllı Hayat Sigortası

Akıllı Hayat Sigortası, vefat etmeniz durumunda sevdiklerinize maddi güvence sağlarken bu risklerin gerçekleşmediği durumlarda da poliçe süresi sonunda ödemiş olduğunuz primleri bekleme süresi olmadan sizlere iade eder. Bu sayede hem kendi hayatınızı hem de ailenizin hayatını güvence altına alabilirsiniz. Bu ürünü daha detaylı incelemek istiyorsanız buraya tıklayabilirsiniz.

 

  • Çocuğumun Geleceği Eğitim Sigortası

Çocuğumun Geleceği Eğitim Sigortası ile çocuklarınızın eğitim hayatını güvence altına alabilirsiniz.

Beklenmedik sürprizlerin gerçekleşmesi durumunda çocuğunuzun eğitim giderlerinin karşılanması için toplu para ödemesi sağlayan bu ürünü daha detaylı incelemek istiyorsanız buraya tıklayabilirsiniz.

 

  • Yaşasın Hayat Sigortası

Yaşasın Hayat Sigortası ile beklenmedik risklere karşı kendinizi ve sevdiklerinizi güvence altına alabilirsiniz. “Benzersiz Kanser Teminatı” ile finansal ihtiyaçlarınızı riske atmadan kendinizi güvenceye alabileceğiniz bu ürünü daha detaylı incelemek istiyorsanız buraya tıklayabilirsiniz.

 

  • Benim Seçimim Hayat Sigortası

Dilerseniz hastalıklara karşı önlem alın dilerseniz kazalara karş güvende olun.. Seçim tamamen sizin! Benim Seçimim Hayat Sigortası ile ihtiyaçlarınızı dilediğinizce belirleyebilir, sigortanızı size özel hale getirebilirsiniz. Bu ürünü daha detaylı incelemek istiyorsanız buraya tıklayabilirsiniz.

 

  • Uzun Süreli Hayat Sigortası

Uzun Süreli Hayat Sigortası ile beklenmedik risklere karşı hem kendinizin hem de sevdiklerinizin yaşam standartlarını güvence altına alabilirsiniz. Vefatınız durumunda sevdiklerinize ya da beklenmedik bir kaza sonucunda size sağlanan bu maddi güvenceyi; fatura, kira, kredi gibi tüm masraflarınız için dilediğiniz şekilde kullanabilirsiniz. Bu ürünü daha detaylı incelemek istiyorsanız buraya tıklayabilirsiniz.

 

 

Kaynak:

https://www.qnbsigorta.com/hayat-sigortasi

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
7 + 3 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.