Ev Hanımlarının Kolayca Kazanca Dönüştürebileceği 5 Trend Hobi

Buradasınız

Aile 21 Haziran 2019

İnternet ve sosyal medya öyle bir hal aldı ki artık yalnızca gençler değil; anneler, babalar hatta anneanneler bile akıllı telefonları aracılığıyla sosyal medya trendlerini takip ediyor. Bazı ev kadınları, sosyal medya hesaplarını ticari amaçla kullanıp emeklerini kazanca dönüştürüyor ve bu şekilde aile bütçesine katkıda bulunuyor. Mutfaktaki becerisini cümle alemle videolar aracılığıyla paylaşanların ve el emeği göz nuru işlerini Instagram üzerinden satışa çıkaranların sayısı gün geçtikçe çoğalıyor. ‘’Ben de hobilerimden para kazanmak istiyorum’’ diyenleri yazımıza alalım. Ev hanımlarının kolayca kazanca dönüştürebileceği 5 trend hobiyi listeledik.

1. Takı tasarımı


Akseuarların modası hiç geçmez. Her zaman trend ürünler arasında yer alan takıları evde bizzat tasarlayarak aile bütçesine katkı sağlayabilirsiniz. Malzemelerinizi oldukça uygun fiyata satın alıp özgün tasarımlarla oluşturacağınız kolye, yüzük ya da küpeleri sosyal medya hesabı üzerinden ya da bijuterilerle anlaşarak satabilir ve hobinizi kolayca kazanca dönüştürebilirsiniz. 

2. Kurabiye ve pasta süsleme


Özellikle son dönemde söz, nişan, doğum günü hatta doğumlarda bile şeker hamuruyla süslenmiş özel tasarım kurabiyeler ya da pastalar görmek mümkün. Değişik figürlerde hazırlanıp üzeri rengarenk şeker hamuruyla kaplanan kurabiyeler, davetlerin vazgeçilmez ikramları arasında. Mutfağı seven kadınlar için hem eğlenip hem de para kazanabilecekleri bir alan olan kurabiye ve pasta tasarımları, son dönemin en trend hobilerinden. Hobinizi biraz daha ileri taşımak isterseniz kek ve pasta süsleme kurslarına katılabilir, kendinizi bu alanda geliştirebilirsiniz.

3. Kanaviçe işlemeleri


Birbirinden güzel kanaviçe modelleri, geçmişte olduğu gibi yeniden moda haline geldi ancak çok daha yaratıcı tasarımlarla. Bir dönem moda olan, ardından demode bulunup sandıklarda sararmaya bırakılan kanaviçeler, günümüzde pek çok farklı tasarımı süslüyor. Çantadan takılara kadar birçok aksesuara işlenen kanaviçeler, diğer nakış işlemelerine göre daha zarif bir görünüm sunduğu için değişik tasarımlar arayanların da gözdesi durumunda. Hem otantik hem de modern bir görüntü sunan kanaviçeyi tuhafiyelerden ya da hobi marketlerden alacağınız setlerle kolayca öğrenebilirsiniz. 

4. Eşyaları geri dönüştürme
 
Artık kullanmadığınız, eskiyen eşyalarınızı yeniden işlevsel hale getirip bundan gelir elde edebilirsiniz. Günlük hayatta kullanılmayan ve çöpe atılan ürünlerle kendi tasarımlarınızı oluşturup sosyal medya üzerinden paylaşabilirsiniz. Son dönemde hayli ilgi gören geri dönüşüm ürünleri, ekstra kazanç elde etmenin en ekolojik yollarından biri. Eski kazaklarınızdan patchwork tasarımları ve kullanmadığınız cam kavanozlardan lambalar yapabilir ve bunları satarak gelirinize katkıda bulunabilirsiniz.

5. Teraryum tasarımları


Son dönemin en popüler hediyelik eşyalarından biri de teraryumlar. Binlerce farklı tasarımı olan bu ürünler, evler ve ofisler için harika bir dekoratif alternatif oluşturuyor. Genellikle cam fanus içerisine yerleştirilen bitki ve dekoratif figürlerle tasarlanan teraryumların yapımı hem eğlenceli hem de oldukça basit. Uygun bir cam fanus, toprak, çakıl taşı, teraryum bitkisi ve süslemek için birkaç figür ilk aşamada yeterli olacaktır. Tasarımlarınızı bir internet sitesi ya da sosyal medya hesabı üzerinden tanıtabilir ve satışa çıkarabilirsiniz.

Kaynak:

https://www.onlinehomeincome.in/business-ideas-for-housewives.php
https://paratic.com/para-kazanmak-isteyen-ev-hanimlarina-muthis-oneriler/

https://blog.n11.com/kendin-yap/hobi-zamani/evde-yapilabilecek-hobiler
https://www.osevio.com/blog/birbirinden-etkileyici-tasarimlari-ile-evde-teraryum-nasil-yapilir/

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
7 + 6 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.