Ana içeriğe atla

Şuan Çok Popüler

Yüksek Etkileşimli

Yazarların Gözdesi

Beslenmeden Kremlere Mükemmel Bronzluğun 5 Sırrı
Beslenmeden Kremlere Mükemmel Bronzluğun 5 Sırrı

iyihisset.com

14 Haz 2019

Yazın uzun süreli ve doğal görünümlü bir bronzluğa kavuşmak pek çok kadının hayali. Doğru ürünleri kullanıp doğru zamanlarda güneşe çıkarsanız hem güneşin zararlı etkilerinden korunur hem de doğal bir bronzluk elde edebilirsiniz. Sağlıklı bir bronzluk için faydalanabileceğiniz kremlerin yanı sıra, tüketebileceğiniz besinler de bulunuyor. Doğru besinleri tüketerek cildinizi koruyabilir ve ışıl ışıl parlayan mükemmel bronz bir görünüme sahip olabilirsiniz. İşte beslenmeden kremlere mükemmel bronzluğun 5 sırrı...
 
1.Cildinizi korumakla işe başlayın
 
Uzmanlara göre bronzlaşmak deri hasarlanmasıdır. Bronzlaşmak isterken cilt sağlığınızı ihmal etmeyin. Güneşin zararlı etkilerinden korunmak için mutlaka güneşe çıkmadan yarım saat önce yüksek faktörlü bir güneş kremi uygulayın. Güneş, ciltteki elastik lifleri yıkarak erken yaşlanma belirtilerine sebep olur. Bu belirtileri önlemek için cilt tipinize uygun ve uzun süre koruma sağlayan güneş kremlerini kullanın. Ancak yüzünüz ve vücudunuzun cilt yapısı farklıdır. Bu nedenle farklı bölgeler için farklı özelliklere sahip kremler kullanabilirsiniz. 
 
2. Güneşlenmeden önce cildinize peeling uygulayın 
 
Güneşe çıkmadan önce cildinizi ovalamadan ve fazla yıpratmadan ölü hücrelerden arındırmak ve ardından nemlendirmek, bronzlaşmanın daha sağlıklı ve kalıcı olmasını sağlar. Güneşlenmeden önce uygulayacağınız güneş öncesi ürünler de bronzluğu daha kalıcı kılar. Bunun için cilt renginizin oluşumunu sağlayan melanositleri aktifleştirecek güneş öncesi ürünleri deneyebilirsiniz. 
 
3. Doğru saatlerde güneşlenin
 
Güneşin dik açılarla geldiği saatlerde güneşe çıkmamak sağlığınız açısından önemlidir. Güneşin zararlı ışınları 10.00-16.00 saatleri arasında daha yoğun hissedilir. Doğal görünümlü bir bronzluğa sahip olmak ve güneşin zararlı ışınlarından korunmak için günün bu saatlerinde güneşlenmemelisiniz. 
 
4. Bronzlaşmaya yardımcı olacak besinleri tüketin
 
Işıl ışıl ve sağlıklı bronz bir tene sahip olmak için bazı besinlerden de faydalanabilirsiniz. A vitamini, C vitamini, E vitamini, karoten ve tirozinden bakımından zengin olan besinler bronzlaşmayı hızlandırır. Aynı zamanda sağlıklı bir cilt görünümüne kavuşmanıza da yardımcı olacak besinler arasında kayısı, havuç, kabak, yumurta, şeftali, kavun ve karpuz bulunuyor. Tatiliniz süresince tüketeceğiniz bu besinlerle sağlıklı bronzlaşmanızı destekleyebilirsiniz.
 
5. Cildinizin nemini asla ihmal etmeyin
 
Cildinizin nemini korumanız, uzun süreli bronzluğun temel şartlarından biri. Nemi ciltte tutarak güneş etkisiyle oluşabilecek kurumalara karşı önlem alabilirsiniz. Nemlendirme işlemi, cilt yüzeyinde bulunan lipit dokuyu geri kazandırarak cilt hücrelerinin birbirine tutunmasını sağlar. Hem güneşten önce hem güneşten sonra cildinizi nemlendirmeyi ihmal etmeyin. Bunun yanı sıra, tatil dönüşü haftada birkaç kez yapacağınız peeling işlemiyle cildinizi ölü hücrelerden arındırabilir ve bronzluğunuzu daha kalıcı hale getirebilirsiniz.
 
Kaynak:
http://www.hurriyet.com.tr/kesfet/dogal-bronzlugun-5-sirri-40877968
https://www.haberturk.com/saglikli-bronzlasmanin-altin-kurallari-2062069/9
https://www.yvesrocher.com.tr/actbeautiful/tr/tr/kalici-bir-bronzluga-ne-dersiniz/
http://www.milliyet.com.tr/bronzlasmayi-kolaylastiran-9-besin-pembenar-detay-sagliklibeslenme-2464944/
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
En Fazla 3 Tepki Verebilirsiniz
Öne çıkan yazıları
Yazardan sana özel yazılar
Çift Pasaport Sahibi Nasıl Olunur?

Çift Pasaport Sahibi Nasıl Olunur?

iyihisset.com

Evdeki Rutubeti Yok Etmenin Yolları

Evdeki Rutubeti Yok Etmenin Yolları

iyihisset.com

 

Kendinizi iyi hissettirecek kaliteli yaşam tavsiyeleri almak için kayıt olmak ister misiniz?

Kendinizi iyi hissettirecek kaliteli yaşam tavsiyeleri
almak için kayıt olmak ister misiniz?

Günümüzde ıslak mendiller, hızlı ve pratik bir temizlik aracı olarak sıklıkla tercih ediliyor.