Kuşburnunun Sağlığımız İçin 7 Faydası

Buradasınız

Ye-İç 30 Ocak 2018

Çayıyla, marmeladıyla, reçeliyle ve doğadan geldiği haliyle farklı şekillerde tüketilebilen kuşburnu, içerdiği yüksek oranda C vitamini, kalsiyum ve magnezyum gibi mineralleri ile adeta bir sağlık deposu gibi. Aynı zamanda güçlü bir antioksidan da olan kuşburnunun insan sağlığı üzerinde de çok olumlu etkileri bulunuyor. Şimdi sıcak bir kuşburnu demleyin ve kuşburnunun sağlığımız için 8 faydasını okuyun.

Soğuk algınlığına iyi gelir

İçeriğindeki A, B1, B2, C ve K vitaminleri sayesinde bağışıklık sistemini destekler ve güçlendirir. Bağışıklık sistemini güçlendirici yapısı sayesinde hastalıklara yakalanmamız güçleşir. Kışı gripsiz atlatmak isteyenler bol bol kuşburnu çayı tüketebilirler.

İshale iyi gelir

Kuşburnu özellikle bağırsak hastalıklarına iyi gelmesi ile bilinir. Bağırsaklardaki kurtların düşürülmesinde etkilidir. Bağırsak hareketlerinizin sağlıklı olmasını sağlar ve ishaliniz var ise iyi gelecektir.

Kanı temizler

Kuşburnunun temizleyici ve arındırıcı yapısı kanınızı temizler ve bu da bağışıklık sisteminiz üzerinde olumlu sonuçlar doğurur. Ayrıca kan dolaşımınızı hızlandırarak yeni selülit oluşumlarına da engel olur. Özellikle kadın okuyucularımıza duyurulur.

Yorgunluğa engel olur

Kuşburnu marmelat şeklinde tüketildiğinde yorgunluğa ve bitkinliğe engel olur. İçeriğinde bulunan bolca mineral ve C vitamini sayesinde soğuk havalar yaklaşırken kırgınlık hissetmezsiniz.

İltihaba iyi gelir

Kuşburnu yine marmelat olarak tüketildiğinde iltihaplı rahatsızlıklara iyi gelir. Eklem ve romatizma ağrıları hafifletirken kireçlenme rahatsızlıklarına karşı da bir kalkan oluşturur.

Güçlü bir antioksidandır

Kuşburnu içerdiği faydalı vitaminler ile kanıtlanmıştır ki güçlü bir antioksidandır. Vücuttan zararlı bakterilerin atılmasında ve vücudun temiz olmasında büyük rol oynar. Sabah kahvaltıda 2-3 tatlı kaşığı yemeniz bu soğuk günlerde bedeninize çok iyi gelecektir.

Ağrı kesici özelliği vardır

İçerisinde bulunan parasetamol sayesinde ağrı dindirici özelliği vardır. Herhangi bir ağrı yaşıyorsanız bir bardak sıcak kuşburnu çayı demleyebilir veya lezzetli marmeladı ile ağrılarınızı azaltabilirsiniz. Böylece ağrılarınız azalırken vücudunuz C vitamini ile dolup taşmış olur.

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
3 + 10 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.