Yaşam Kalitenizi Arttıracak 8 Öneri

Buradasınız

Yaşa 01 Eylül 2016

Yaşam kalitesi denilince aklınıza ne geliyor? Zenginlik, unvan, başarı, şöhret, uşak ve hizmetçilerle dolu bir villa ve yanında son model bir araba? Bunların hepsini boş verin çünkü yaşam kalitesi bunların hiçbiriyle değil sadece mutlulukla alakalı.

Mutlu olmanın yolları materyalist kavramlarla asla kesişmiyor, onlar sadece anlık tatmin duygusu yaratıyorlar. Milyonları hatta milyarları olan bir insan neden hala çalışmaya devam ediyor? Banka hesabını biraz daha şişirmek için değil, böyle düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. O mutluluğu yaptığı işte bulmuş, gerisi onu ilgilendirmiyor. Yaşam kalitenizi arttırmak istiyorsanız ilk kuralı şeyi söylüyoruz size:

Sevdiğiniz bir işle ilgilenin.  

Çalıştığınız işte mutsuzsanız, yaptığınız şeyler size boş geliyorsa gün geçtikte mutsuzluk karanlığının içinde yolunuzu bulmakta zorlanacaksınız.

“Artık çok mu geç efendim?”

“Sadece ölüler için geçtir, onlar geçmiştir. Söyleyebileceğin her şey değiştirebileceğin her şeydir yaşarken.”

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                              H. F. Talbot

Şimdi gelelim yaşam kalitenizi arttırmak için diğer yapabileceğiniz diğer şeylere.

Farkınızı Yansıtacak Yemek Tarifleri Öğrenin

Yemek yapmak mutlu hissettirir çünkü kendiniz ve sevdikleriniz için bir şeyler yapmış olursunuz. Ayrıca daha hesaplı ve daha sağlıklı olması sayesinde yaşam kalitesi hanesine bir puan eklersiniz. İnternet birbirinden pratik ve lezzetli tariflerle dolu, araştırın ve lezzetli anların tadını çıkartın.

Smoothie’lerle çocukların akıllarını başlarından almaya ne dersiniz?

Çocuklarla Vakit Geçirin

Yetişkinlerin dünyası fark ettiyseniz çoğunlukla hayal gücünden yoksun, sıkıcı ve gri. Bir günü çocuğunuza, yeğeninize ya da tanıdığınız bir çocuğa ayırın. Çocuk esirgeme kurumlarında bir günlüğüne bile olsa kendisini koruyup gözleyecek birilerini bekleyen çocuklar var, aklınızda bulunsun. 

Onun mutluluğu size de geçecek.

Gönüllü Olun, Mutluluğu Paylaşın

Bir şeyler beklemeden yapılan işler mutluluk getirir. Çevreye ve insanlara yapacağınız karşılıksız yardım, size insan olduğunuzu hissettirecek.

  • Hayvan barınaklarında gönüllü olabilir, sadık dostlarımızın ihtiyaçlarını giderebilirsiniz.
  • Bir gününüzü ayırıp Çocuk Esirgeme Kurumu’ndaki minik yavrularla vakit geçirerek onlara unutamayacakları anlar yaşatabilirsiniz.
  • Bir pet shop’tan kiloluk mamalar alıp sabah işe giderken sokak hayvanlarının karınlarını doyurmalarına yardımcı olabilirsiniz.
  • Yaşlı bir komşunuz varsa bir gününüzü ona ayırıp, evdeki tamirat ve temizlik ihtiyaçlarını giderebilirsiniz.

Mutluluk, Güvenle Gelir

 

Kanser sinsi ve tehlikeli olabilir ama mutluluğa ve iç rahatlığına sahip insanlar onu kolayca alt ederler; iyi hisseden bir ruh onu kolayca yener. Şimdi Cigna’nın Kansere İnat Yaşasın Hayat Yıllık Hayat Sigortası yaptırın; içiniz rahat, geleceğiniz keyifli olsun. Siz ondan değil, kanser sizden korksun.

Ayrıca sigortanızı başlattığınız anda Cigna Ayrıcalıklar Kulübü’ne ücretsiz bir şekilde üye olup, birçok avantajdan yararlanacaksınız; Destekleyici Sağlık Hizmetleri gibi.

Bitki Yetiştirin

Bitkiler hisseder ve konuşurlar, eğer onları duymayı biliyorsanız. Bahçeniz yoksa da önemli değil, bir saksı da işinizi görür.

Sokak Hayvanlarını Besleyin

Sokaklarda yaşayan hayvanlar çoğu zaman su ve yemek bulamıyorlar. Onlar için bir kap su ve bir kap mama koyun, ardından uzaktan izleyin.

Yoga Yapın

Yoga ve meditasyon, kendinize vakit ayırmanız ve iç dünyanızı tanımanız için bir araç. İnsan kendini tanımadan mutluluğu yakalayamaz, unutmayın.

Enstrüman Çalmayı Öğrenin

Yıllardır dolapta duran gitarı daha ne kadar orada tutacaksınız? Hiçbir şey bir anda öğrenilmiyor, her gün kısa bir süre vakit ayırarak gelişiminizi izleyin. Kim bilir belki de içinizde bir virtüöz yatıyordur!

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
7 + 8 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.