Detoks Etkisi Yaratan 10 Gıda

Buradasınız

Ye-İç 06 Aralık 2017

Özellikle kentlerde doğal hayattan uzak yaşayanlar olarak, soluduğumuz havadan sindirdiğimiz gıdalara, hatta kullandığımız kozmetik ürünlere kadar türlü toksinlere maruz kalıyoruz. Bu yüzden beslenmemizde detoks etkisi yaratan ve bedenimizi toksinlerden arındırmaya yardım eden gıdaları bulundurmamız çok önemli. İşte bu gıdalar:     

1. Avokado

Son yıllarda yaygın olarak tüketilen avokado, damar yollarını genişletir, atar damar tıkanmalarına sebep olan toksinlere savaş açar, kolesterolü düşürür, 30 farklı kanserojen maddenin etkisini azaltır ve karaciğeri sentetik kimyasallardan temizlemeye yardım eder.   

2. Limon

Karaciğer temizlemede üstüne yoktur. Hücre bozulmasıyla ve çevre kirliliğinin yan etkileriyle savaşan 20 kanser karşıtı madde içerir. Kansere karşı koruyucu diyet yapmanın yanında yapabileceğiniz bir diğer şey de Kansere İnat Yaşasın Hayat Sigortası yaptırmak. Bu sigortayı yaptırarak olası kanser hastalıklarına karşı maddi veya manevi hazırlıksız yakalanmamış olursunuz. Bu desteği ister tedavi ister fatura, kira, kredi gibi diğer masraflarınız için dilediğiniz şekilde kullanabilirsiniz.

3. Lahana  

Antivirütik ve antibakteriyel özelliklerinden dolayı lahana türleri, sindirim sistemini temizler. Kanser önleyici özelliğinin yanı sıra, antioksidan yapısı karaciğeri temizlemeye ve hormon fazlalığını dengelemeye yardım eder. Sofrada detoks etkili lahana türlerinden birini bulundurmak kanseri uzak tutmaya yardım edecektir.  

4. Badem

Kan şekerinizi dengelemeye yarayan protein içerir, kalın bağırsaktaki zararlı atıkları yok eder. Aynı zamanda lif, magnezyum ve kalsiyum içeren bu besini diyetinizden eksik etmeyin.

5. Yaban Mersini 

Mikroplara karşı koruyucu etkisi olan bu orman meyvesi mesanede bakteri oluşumunu ve enfeksiyonu önleyerek doğal antibiyotik görevi görür. Kronik iltihaplanmayı ve ağrıyı azaltan doğal aspirin içerir.

6. Pancar

Fitokimyasallar için etken madde ve mineraller içerir. Bu sayede karaciğeri temizler, enfeksiyona birebirdir, kanı ve adeta tüm vücudu temizler. Pancar aynı zamanda vücudun hücre yapısına daha fazla oksijen almasını sağlar, ki bu kansere karşı korunmada birinci vazifemiz sayılır.     

7. Keten Tohumu 

Omega-3 deposu olan keten tohumu, güçlü bir bağışıklık sistemi için mucize bir besindir. İç organları temizlemeye yarar, beynin sağlıklı çalışmasına destek olur. Detoks yapıyorsanız, keten tohumunu salatanızdan eksik etmeyin.

8. Ananas 

Sindirimi kolaylaştırıcı enzimler içeren yapısı sayesinde ananas kalın bağırsağınızı temizler. Üstelik bağışıklık sisteminizi güçlü tutmaya yardımcı C vitamini açısından portakaldan daha zengindir.

9. Sarımsak

Akdeniz mutfağının vazgeçilmezlerinden sarımsak, bağırsak parazitlerini, zararlı bakterileri, virüsleri kandan ve bağırsaklardan atar. Atar damarları temizleyerek tansiyonu düşürmeye yardım eder. Solunum yollarından balgamı atar.

10. Elma  

Vücutta yıllarca biriken metal ve katkı maddelerinden arınmanızı sağlar. Özellikle kış aylarında günde bir elma tüketmek, uzmanlar tarafından öneriliyor. Hem detoks etkili hem de mükemmel bir ara öğün!

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
3 + 16 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.