Cigna Finan Hemen Bilgi Al

Günde 4 Badem Yemenin Vücudunda Yarattığı Farklar

YE-İÇ24 Ağustos 2017

bademin yararları

Badem, E vitamini, demir, kalsiyum ve magnezyum açısından oldukça zengin bir kaynak. Ayrıca uzmanlar sağlıklı bir yaşam için düzenli olarak badem tüketmenin önemini her fırsatta vurguluyor. Yani bademin faydaları su götürmez bir gerçek. Peki ya her gün 4 badem yediğinizde vücudunuzda olan değişikliler ne olabilir? Merak edenler için araştırdık…

1. Kolesterol Düşüyor

Badem, yüksek kolesterolü dengelemek için en önemli besin kaynaklarından biri. Size  iyi bir haberimiz daha var… Eğer kolesterolünüz çok yüksekse dengelenene kadar günde 20 badem yiyebilirsiniz!

2. Saçlar Daha Sağlıklı Oluyor

sağlıklı saçlar

Badem, daha bakımlı ve uzun saçlara sahip olmak için gereken bütün vitamin ve minerali içeriyor. Magnezyum ve çinko saç uzamasını hızlandırıyor, E vitamini saçları güçlendiriyor, B vitamini ise saçlara parlaklık ve hoş bir görüntü katıyor. Siz de saçlarınızın bu kadar güzel olmasını istemez misiniz?

3. Kalp Problemleri Azalıyor

kalp problemleri

Her gün 4 badem yediğiniz zaman kalp sorunu yaşama ihtimaliniz minimuma iniyor. Unutmayın ki bademin içindeki magnezyum, bakır ve antioksidanlar, hem kalp hem de damar sağlığına fazlasıyla iyi geliyor.

4. Kırışıklıklar Azalıyor

kırışıklıkları azaltmak

Bademin faydaları gerçekten de say say bitmiyor. Düzenli olarak badem tükettiğiniz zaman aslında yaşlanmaya karşı savaş açıyorsunuz! Badem, cilt sağlığı için önemli bir protein olan kolajen üretimini destekliyor. Antioksidan özellikte olan E vitamini ise yaşlanma belirtilerini azaltma konusunda oldukça güçlü bir yardımcı.

5. Yararlı Bakterilerin Büyümesini ve Çoğalmasını Sağlıyor

Badem, probiyotik denen yararlı bakterilerin çoğalmasını sağlıyor. Bağırsak florasını düzenlemenin yanı sıra bağışıklık sistemini de güçlendiriyor. Üstelik probiyotikler bağırsak kanserini önleme konusunda fazlasıyla başarılı.

Ancak yine de kanser gibi ciddi hastalıklar için daha şimdiden önlem almanızda fayda var. Tüm önlemlere rağmen kanser hakkında endişeleriniz varsa Kansere İnat Yaşasın Hayat Sigortası yaptırarak kendinizi güvence altına alabilir ve Cigna Finans Ayrıcalıklar Kulübü’ne ücretsiz üye olarak spor, sigara bırakma ve beslenme danışmanlığı gibi hizmetlerden %40’a varan indirimlerle faydalanabilirsiniz.

6. Zayıflatıyor

zayıflamak

Bilimsel araştırmalar her gün badem yiyen kişilerin daha az karbonhidrat ihtiyacı duyduğunu kanıtlamış. Fazla kiloların en büyük sorumlusu, tatlı ve hamur işi gibi karbonhidrat zengini besinler olduğu için badem yiyerek zayıflamak mümkün görünüyor. Ayrıca lif açısından da çok zengin bir kaynak olan badem metabolizmayı kısa bir sürede düzene sokuyor.

7. Zihinsel Aktiviteyi Artırıyor

zihinsel aktivite

Badem, zengin bir E vitamini ve yağ asidi kaynağı olduğu için zihinsel süreçleri hızlandırıyor, hafızayı güçlendiriyor

Kansere İnat Yaşasın Hayat Hemen Başvur

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
YE-İÇ 18 Eylül 2017

Şekerin sadece şeker hastaları için mi zararlı olduğunu düşünüyorsunuz? Öyleyse şeker konusunda bilinçlenmenizin zamanı gelmiş! Çünkü yüksek kan şekeri konusunda bilinçli olmayan, beslenme şekline özen göstermeyen herkes farklı hastalıkların riskini taşıyor.

1. Bitmeyen Açlık Krizleri


Yüksek kan şekeri, glikozun hücrelere girmesini engellediği için vücut yeterli enerjiyi bulamıyor ve bitmeyen açlık krizleriyle karşılaşıyor.

2. Sık Sık İdrara Çıkma

Çok sık idrara çıkma, kan şekeri yüksek kişilerde en çok görülen belirtilerden biri. Çünkü şekerin yükselmesiyle birlikte böbrekler emilemeyen glikozu dışarı atarak kan ve hücrelerdeki glikoz konsantrasyonunu eşitlemeye çalışıyor.

3. Ağız Kuruluğu

Böbreklerin fazla şekerden kurtulmak istemesi beraberinde sıvı kaybına yol açıyor. Hal böyle olunca kişilerin su ihtiyacı arttığı için ağız kuruluğu problemiyle karşılaşmaları da kaçınılmaz oluyor.

4. Artan Yorgunluk

Glikoz vücutta depolanıp emilmediği için kan şekeri yüksek kişiler, ihtiyaç duydukları enerjiyi üretemiyor. Bu da kendilerini sürekli yorgun hissetmelerine neden oluyor. Özellikle sabahları yataktan kalkmakta zorlanıyorsan ve gün ortasında uyuklamaya başlıyorsan, şeker tüketimini gözden geçirmelisin.

5. Kilo Kaybı

Glikoz dengesizliği kısa süre içinde kilo kaybına sebep olabilir. Bunun olası sebepleri:

-Sık sık idrara çıkma nedeniyle oluşan sıvı kaybı zayıflamanıza  neden olabilir.

-Glikoz metabolizması için insülin seviyesi yetersizse vücut yağ yakmaya başlayabilir.

-İdrardaki yüksek glikoz, vücudun daha fazla kalori harcamasına yol açabilir.

6. Bulaşıcı Hastalıklardaki Artış

Yüksek kan şekeri olan kişilerin, bulaşıcı hastalıklara yakalanma ihtimali daha fazla. Çünkü fazla miktardaki şeker, bakteri ve mayaların çoğalmasına ortam hazırlar. Başta kadınlar olmak üzere herkes özellikle cinsel organlarla ilgili enfeksiyonlara karşı dikkatli olmalı.

7. Cilt Kuruluğu

Çok sık idrara çıkma ve hasar gören sinirlerin ter bezlerini bozması gibi nedenlerden ötürü yüksek kan şekeri olan kişiler, cilt kuruluğu problemi yaşayabilir. Bu yüzden sık sık nemlendirici kremler kullanmaları gerekir.

8. Zihinsel Bozukluklar

Yüksek kan şekeri seviyesi glikozun beyin hücrelerine girip enerji üretmesini engeller. Bu nedenle konsantrasyon problemleri, düşünme ve karar verme hızında azalma gibi durumlar ortaya çıkabilir.

9. Bulanık Görme

Kan şekeri yüksek kişiler, dehidrasyon etkisinin bir sonucu olarak bulanık görme problemiyle sık sık karşılaşırlar. Bu, göz sağlığının bozulmasına hatta kalıcı görme kayıplarına bile neden olabilir.

10. Yaraların Geç İyileşmesi

Yüksek kan şekeri, damarlara hasar vererek vücuttaki yaraların geç iyileşmesine neden olabilir.

11. Kaşıntı

Cilt kuruluğuna bağlı olarak vücutta genel bir kaşıntı hali olabilir.

12. Gerginlik

Araştırmalara göre kan şekeri yüksek kişiler daha endişeli, sinirli ve depresyona meyilli oluyorlar. Beynin glikoz dengesi bozulduğu için ruh hali de olumsuz etkileniyor. Unutmayın ki sinir, stres gibi faktörler hücrelerin yıpranmasına neden olduğu için kanser de dahil olmak üzere pek çok ciddi hastalığa meydan hazırlıyor. Ancak söz konusu kanser olunca çok daha iyi önlemler almak gerek.

Cigna Finans Kansere İnat Yaşasın Hayat Sigortası yaptırmaya ne dersiniz? Bu sigortaya sahip olarak, kanser hastalığına yakalanmanız durumunda 250.000 TL’ye varan toplu para ödemesi alabilirsiniz. Üstelik, bu maddi desteği ister tedavi masraflarınız ister fatura, kira, kredi gibi diğer masraflarınız için dilediğiniz şekilde kullanabilirsiniz. Detaylı bilgi için.

 Hemen Başvur