Günde 4 Badem Yemenin Vücudunda Yarattığı Farklar

Buradasınız

Ye-İç 24 Ağustos 2017

bademin yararları

Badem, E vitamini, demir, kalsiyum ve magnezyum açısından oldukça zengin bir kaynak. Ayrıca uzmanlar sağlıklı bir yaşam için düzenli olarak badem tüketmenin önemini her fırsatta vurguluyor. Yani bademin faydaları su götürmez bir gerçek. Peki ya her gün 4 badem yediğinizde vücudunuzda olan değişikliler ne olabilir? Merak edenler için araştırdık…

1. Kolesterol Düşüyor

kolesterol

Badem, yüksek kolesterolü dengelemek için en önemli besin kaynaklarından biri. Size  iyi bir haberimiz daha var… Eğer kolesterolünüz çok yüksekse dengelenene kadar günde 20 badem yiyebilirsiniz!

2. Saçlar Daha Sağlıklı Oluyor

sağlıklı saçlar

Badem, daha bakımlı ve uzun saçlara sahip olmak için gereken bütün vitamin ve minerali içeriyor. Magnezyum ve çinko saç uzamasını hızlandırıyor, E vitamini saçları güçlendiriyor, B vitamini ise saçlara parlaklık ve hoş bir görüntü katıyor. Siz de saçlarınızın bu kadar güzel olmasını istemez misiniz?

3. Kalp Problemleri Azalıyor

kalp problemleri

Her gün 4 badem yediğiniz zaman kalp sorunu yaşama ihtimaliniz minimuma iniyor. Unutmayın ki bademin içindeki magnezyum, bakır ve antioksidanlar, hem kalp hem de damar sağlığına fazlasıyla iyi geliyor.

4. Kırışıklıklar Azalıyor

kırışıklıkları azaltmak

Bademin faydaları gerçekten de say say bitmiyor. Düzenli olarak badem tükettiğiniz zaman aslında yaşlanmaya karşı savaş açıyorsunuz! Badem, cilt sağlığı için önemli bir protein olan kolajen üretimini destekliyor. Antioksidan özellikte olan E vitamini ise yaşlanma belirtilerini azaltma konusunda oldukça güçlü bir yardımcı.

5. Yararlı Bakterilerin Büyümesini ve Çoğalmasını Sağlıyor

Badem, probiyotik denen yararlı bakterilerin çoğalmasını sağlıyor. Bağırsak florasını düzenlemenin yanı sıra bağışıklık sistemini de güçlendiriyor. Üstelik probiyotikler bağırsak kanserini önleme konusunda fazlasıyla başarılı.

Ancak yine de kanser gibi ciddi hastalıklar için daha şimdiden önlem almanızda fayda var. Tüm önlemlere rağmen kanser hakkında endişeleriniz varsa Kansere İnat Yaşasın Hayat Sigortası yaptırarak kendinizi güvence altına alabilir ve QNB Sigorta Ayrıcalıklar Kulübü’ne ücretsiz üye olarak spor, sigara bırakma ve beslenme danışmanlığı gibi hizmetlerden %40’a varan indirimlerle faydalanabilirsiniz.

6. Zayıflatıyor

zayıflamak

Bilimsel araştırmalar her gün badem yiyen kişilerin daha az karbonhidrat ihtiyacı duyduğunu kanıtlamış. Fazla kiloların en büyük sorumlusu, tatlı ve hamur işi gibi karbonhidrat zengini besinler olduğu için badem yiyerek zayıflamak mümkün görünüyor. Ayrıca lif açısından da çok zengin bir kaynak olan badem metabolizmayı kısa bir sürede düzene sokuyor.

7. Zihinsel Aktiviteyi Artırıyor

zihinsel aktivite

Badem, zengin bir E vitamini ve yağ asidi kaynağı olduğu için zihinsel süreçleri hızlandırıyor, hafızayı güçlendiriyor

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
3 + 4 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.