Banyonuzda Kesinlikle Bulundurmamanız Gereken 5 Şey

Buradasınız

Hareket Et 05 Mayıs 2018

Banyonuz kimi sık kullandığınız kimi de belki de aylardır elinizi sürmediğiniz eşyalarla mı dolu? Öyleyse bazılarını eleme zamanı geldi demektir. Hatta bazı banyo eşyaları kesinlikle evin başka yerlerinde durmalı! Akla bile gelmeyecek kazaları önlemek için işte banyoda asla bulundurmamanız gerekenler.

Not: Yine de siz her ihtimale karşın Acil Destek Ferdi Kaza Sigortanızı yaptırın, kazalar karşısında koruma altında olun!

Diş Fırçası

Evet yanlış okumadınız, diş fırçası. Siz de hemen herkes gibi diş fırçasını banyonuzda tutuyor olabilirsiniz. Fakat banyo, ısısı ve nemi itibariyle bakterilerin en önemli üreme alanlarından biri. Gün içinde defalarca kullandığınız diş fırçalarını banyoda bulundurmak yerine daha steril bir ortamda tutmalısınız. En azından banyo dolabında.

İlaç

Yine banyonun sıcaklığı ve nemi, ilaçların bozulmasına neden olabilir. Etkisini azaltabilir, son kullanma tarihini öne çekebilir. İlaçlarınızı, yatak odası çekmecesi veya mutfak dolabı gibi serin, kuru bir yerde muhafaza etmek sizin için daha iyi olacaktır.

Makyaj Fırçaları

Makyaj fırçaları zaten bakterilerin, mikropların kolayca saklanabildiği bir alan. Banyodaki ısı ve nem, bu mikropların kolayca artmasına neden olurken, fırçaların kalitesini bozabiliyor. Bunu önlemek için makyaj fırçalarınızı düzenli olarak sıcak sabunlu suda yıkamalı ve banyoya koymak yerine yatak odanızda bulundurmalısınız.

Parfüm

Parfümünüz tuvalette yavaş yavaş dejenere olur. Sıcaklığa ve neme maruz kalmak, moleküller bütünlüğünü yok eder ve kokunun daha çabuk bozulmasını sağlayan süreci hızlandırır. Parfümünüzü banyo yerine yatak odanıza koymanızda fayda var.  

Tıraş Bıçağı

Hava geçirmez ve açılmamış ambalajlı tıraş bıçaklarınızı banyoya koyabilirsiniz ama paketi açılmış tıraş bıçağınız, nem ve sıcaklıktan dolayı daha hızlı körelip paslanabilir. Tıraş bıçaklarınızı yatak odanızdaki çekmecenizde saklayabilirsiniz.

Elektronik Eşyalar

Banyodaki yüksek nem, iPod ve radyonuza hatta telefon şarj cihazlarınıza zarar verebilir. Tüm elektronik aletleri özellikle banyoda kullanmayacaksınız orada bulundurmamalısınız.

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
5 + 9 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.