Seviyoruz Yaşamayı, Şimdi Kanser Haftası

Buradasınız

Yaşa 29 Mart 2016

 

Nisan ayı, kanser hakkında daha fazla bilinçlenmek amacıyla tüm dünyada seçilen bir ay. Bu ay içinde dünyanın her yerinde konferanslar düzenleniyor, eğitimler veriliyor ve ülkeler arası bilgi alışverişi yapılıyor. Hastalıkla mücadelemizi sürdürmeye devam edeceğimizi ve onu bir gün mutlaka tamamen yeneceğimizi bu ay içinde kendimize yeniden hatırlatıyoruz.

Ulusal Kanser Haftası Sempozyumu

6-8 Nisan tarihleri arasında tüm sağlık dünyası, kanser mücadelesi konusunu tartışmak için “Ulusal Kanser Haftası Sempozyumu” adı altında bir araya gelecek. Sempozyum her yıl düzenli olarak yapılıyor ve bu yıl on dördüncüsü düzenlenmiş olacak. Kanser Kontrol Derneği, Kansere Karşı El Ele Federasyonu, Kadın Sağlıkçılar ve Dayanışma Derneği, EVSAD, Kritik Bakım Derneği, PASHİDER ve SADEF dernekleriyle beraber düzenlenecek toplantıda, kanser kontrolünde ülkece ne noktaya geldiğimiz tartışılacak. Kanserle mücadelede ülkenin en başarılı derneklerini sağlıkçılarla bir araya getiren bu oluşum, kanseri yeryüzünden silmek için ne kadar kararlı olduğumuzun bir kanıtı.

Kanser Haftası Etkinlikleri

Ülkemizde tüm illerde kanser haftası sebebiyle nisan ayında eğitimlere yoğunluk veriliyor. Sağlık Bakanlığı, tüm illere o haftayla ilgili resmi yazılar yolluyor ve hafta boyunca toplanan tüm raporlar Kanser Daire Başkanlığı tarafından incelemeye alınıyor.

Ne Tür Etkinlikler Var?

Halk eğitimleri, konserler, kompozisyon ve şiir yarışmaları, televizyon ve radyo programları, yürüyüşler, kermesler, farkındalık çadırları… Kısacası yıl boyunca sürdürmemiz gereken kanser mücadelesini nisan ayı içinde olabildiğinde yoğunlaştırıyoruz. Siz de kanser hakkında bilinçlenmek için en uygun zaman olan bu haftayı olabildiğince verimli geçirmeye bakın.

Kansere İnat, Yaşasın Hayat!

Bilinçli olduğumuz, yaşamayı sevdiğimiz sürece kanser ne bizim için ne de yakınlarımız için bir problem değil. Artık erken teşhis sayesinde kanser tedavi edilebilir bir hastalık. Bu sebeple siz de erkenden önleminizi alın, QNB Sigorta’nın Kansere İnat Yaşasın Hayat Sigortası ile kendinizi kansere karşı koruma altına alın! Ayrıca poliçenizle beraber spor merkezleri, sigara bırakma merkezleri, beslenme danışmanlığı gibi sağlıklı yaşamı destekleyen birçok aktivitede de indirim fırsatından yararlanın.

Üstelik alınan her poliçe ile Türk Kanser Derneği’ne bağış yapılmasını sağlayarak kanserli hastalara destek olabilirsiniz.

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
3 + 1 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.