Evde Besleyebileceğiniz En İlginç 7 Hayvan

Buradasınız

Yaşa 30 Eylül 2017

Hepimiz hayvanları çok seviyoruz. Onlarla birlikte olmaktan ve yaşamaktan çok hoşnut oluyoruz. Evde hayvan beslemek denince de aklımıza hep kedi, köpek, kuş ya da kurbağa geliyor. Peki evde besleyebileceğiniz ilginç ve farklı hayvanları öğrenmeye ne dersiniz? İşte evde besleyebileceğiniz en ilginç 7 hayvan.

Karınca

Evde yapay bir karınca yuvası yapılabildiğini biliyor muydunuz? Kraliçe karıncanızı yapay bir ortamda yumurtlatır ve onlara 2-3 damla şeker verirseniz yüzlerce karıncanız olabilir. Hobi olarak karınca yetiştiren insanların var olduğu gerçeği biraz sizi de korkutuyor mu? Bunun eğitimlerini veren Youtube kanallarının olması peki?

Tarantula

Kulağa biraz ürkütücü geliyor değil mi? Tropik ve sıcak iklimlerde yaşayan tarantulaların böcek sınıfına ait olmadığını duyan bir grup insan, onları evde beslemek istemiş olabilir. Eğer tarantula beslemek istiyorsanız bir teraryum almak zorundasınız çünkü tüyleri size değdiğinde acı ve kaşıntı verebilir. Eğer evinize bir tarantula sokmayı düşünüyorsanız dikkatli olmak da fayda var.

Kirpi

Görünce sarılmak isteyeceğiniz şirinlikte olan bu canlılar büyük bir kafes sayesinde rahatlıkla evde beslenebiliyor. 10 yıla yakın yaşayan kirpiler oyun oynamayı da çok seviyorlar. Yeter ki onu sinirlendirip oklarını atmasını sağlamayın.

Degu

Son dönemde oldukça popüler olan degular, hamsterlara oranla sahipleriyle daha rahat iletişim kurabiliyorlar. Ortalama yaşam süreleri 6-8 yıl. Küçük bir kafes ile onu rahatlıkla evde besleyebilirsiniz.

Pirana

Kulağa ürkütücü gelen diğer bir canlımız ise pirana. Evinizde farklı bir su canlısı beslemek istiyorsanız pirana tam size göre. Sanıldığının aksine her şeye saldırmayan piranalar zevk için başka bir canlıyı öldürmezler. Karnı aç olmadığı ve tehlike hissetmediği durumda diğer balıklarınızla uyum içinde yaşayabilirler. Nasıl beslendiği de filmlerden malum…

Çöl Tilkisi

15 yıla yakın yaşayabilen çöl tilkileri sıcak bölgelerde yaşamayı tercih ediyorlar. Şirin görüntüsüyle evinize almak isteyeceğiniz bir hayvan olabilir. Son derece uysal olan çöl tilkileri bitkisel gıdalarla besleniyorlar.

Pigme Keçisi

Son önerimiz için bahçeli evde yaşayan okurlarımız için. Bodur hayvan kategorisinde olan pigme keçisi de evinizde besleyebileceğiniz bir diğer şirin canlımız.  Hem dişisinde hem de erkeğinde boynuz bulunan pigme keçisi, bakışlarıyla içinizi ısıtacak.

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
13 + 7 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.