Denizde veya Havuzda Yapabileceğiz 7 Eğlenceli Egzersiz

Buradasınız

Hareket Et 08 Temmuz 2017

su sporları

Kışın tüm hantallığını üzerinizden atmak için tatilde suyun enerjisinden faydalanmaya ne dersiniz? Yaz boyunca denizde ya da havuzda yapabileceğiniz bu egzersizlerle neredeyse tüm kaslarınız çalışacak. 

Knee Up

knee up

Tek bacağınızı yere basın ve diğer bacağınızı dizden yukarı çekip indirin. Her iki bacağınızla 16’şar kez tekrarlayacağınız bu çalışmayı, dört set şeklinde tamamlayın. Bu egzersizi yaparken karın kaslarınızı  sıkarak daha fazla verim alabilirsiniz. 

Biceps Curl

Biceps Curl

Denizde veya havuzda egzersiz yaparken de dumbell kullanabilirsiniz. Göğüs bölgenize kadar suyun içine girin ve kollarınızı omuz hizanıza kadar kaldırıp indirin. Eğer ağırlık kullanmak zor geliyorsa, suyun içinde yalnızca ellerinizi yumruk haline getirerek de çalışabilirsiniz. 12 tekrar ve üç setle yapacağınız bu çalışma, kol kaslarınızı ve omuzlarınızı güçlendirecek.

Pedal Çevirme

Pedal Çevirme

Aslında bu hareketi farkında olmadan çocukluğunuzdan beri yapıyor olabilirsiniz. Sırtınızı havuzun kenarına dayayarak daha rahat bir şekilde yapacağınız pedal çevirme hareketini, karın kaslarınızı sıkarak ve kollarınızı iki yana açarak yapmanızda  fayda var. 2-3 dakika boyunca durmadan üç set halinde tekrarlayın.

Jump In Jack

jump in jack

Bacaklarınızı ve kollarınızı, aynı anda omuz hizasında açıp kapayın. 15 tekrar ve dört set halinde uygulayacağınız bu egzersizle, kalça ve bacak kaslarınızı çalıştırmış olacaksınız.

Squat

squat

Son zamanların popüler hareketlerinden squat, denizde veya havuzda egzersiz için de ideal. Elleriniz önde, bacaklarınız omuz hizasında ve dizleriniz ayak uçlarınızı geçmeyecek şekilde bükük durduğu zaman doğru pozisyonu almış olacaksınız. Kalçanızı geriye doğru iterek sandalyeye oturup kalkar gibi yapacağınız bu çalışma süresince, 90 derecelik bir açı yakalamanız gerekiyor. Sırtınızın da düz olması önemli. 25 tekrar ve dört set yapabileceğiniz bu çalışma, üst bacak, kalça ve arka bacak kaslarınızı güçlendirecek. Suyun içinde kolaylık sağlaması için deniz/havuz makarnası kullanabilirsiniz. 

Twist Rotation

Twist Rotation

Kollarınızı omuz hizanızda tutun ve gövdenizin üst kısmını önce sağa sonra da sola çevirin. 15 tekrarla dört set yaparak bel kaslarınızı kuvvetlendirebilirsiniz. 

Lunge

lunge

Squat hareketinde olduğu gibi dizinizi kırın ve dizinizin ayağınızı geçmemesine dikkat edin. Önce sağ bacağınız arkada kalacak şekilde sol dizinizi kırın, sonra aynı hareketi diğer bacağınız için yapın. 15 kez ve dört setle tamamlayın. Kalça, üst bacak ve arka bacağı çalıştıran bu hareketi sığ suda yürüyerek de yapabilirsiniz.

Düzenli bir şekilde yapılan bu egzersizler sizi sadece fazla kilolarınızdan kurtarmıyor aynı zamanda hareketsizlik ve düzensiz beslenme ile hayatımıza kolayca girebilen kansere karşı da önlem almanızı sağlıyor. Egzersizlere ek olarak siz de Kansere İnat Yaşasın Hayat Sigortası yaptırarak hem kansere karşı maddi güvence sağlayabilir hem de spor merkezleri, beslenme ve psikolojik danışmanlık gibi hizmetlerden %40’a varan indirimlerle faydalanabilirsiniz. 

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
12 + 0 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.