Nezlenizi Geçirmek İçin Alabileceğiniz 6 Önlem

Buradasınız

Hareket Et 10 Ocak 2018

Kış denince akla gelen ilk hastalıklardan olan ve kimi zaman hafif kimi zaman da bizi yatağa düşürecek kadar ağır geçirdiğimiz nezle, günlük hayat kalitemizi düşürmeye devam ediyor. Soğuk kış günlerinin eli kulağında, peki siz nezleden nasıl korunacağınızı ve önlem alabileceğinizi biliyor musunuz? İşte nezlenizi geçirmek için alabileceğiniz 6 önlem.

Su için

Bu dönemlerde vücudun kuru kalmasına izin vermemelisiniz. Bol bol su içerek vücut döngünüze yardımcı olmuş olacaksınız. Su vücudun ihtiyaç duyduğu en önemli besin maddesidir. Hasta veya kırgın olduğunuz dönemlerde ise daha fazla ihtiyaç duyar. Çünkü vücudunuz o sırada mikroplarla savaşıyor ve destek alması şart. Vücudunuzu susuz bırakmayın.

Banyo yapın

Sıcak küvet içerisinde vücudunuzu dinlendirin ve buharın ciğerlerinize dolmasına izin verin. Böylece vücudunuzdaki zararlı bakterileri daha kolay atmanız mümkün. Küvette kendinizi üşütmeyin, bu hastalığınızın ilerlemesine sebep olabilir.

Nezleden korunmanın ilk yolu bağışıklık sisteminizi kuvvetli tutmak. Doktorunuz size en doğru yolu gösterecektir ancak siz de nezleye karşı savunmanızı arttırmak için Hastane Destek Ferdi Kaza Sigortası’nı yaptırın, nezle sizden korksun.

Dinlenin

Nezleden kurtulmak için yapılması gereken en önemli şeylerden bir tanesi de dinlenmektir. Hareket halindeyken vücut yorgun düşer ve nezleyi atlatacak gücü bulamaz. Fakat dinlenirken iyileşmeniz ve nezleden kaçmanız çok daha hızlı olacaktır.

A, C, D vitaminleri takviyesi alın

Vücudunuzda bulunan mikroplarla savaşmak için güce, enerjiye ve dayanıklılığa ihtiyacınız var. Eğer A, C ve D vitaminlerini alırsanız iyileşme süreciniz hızlanacaktır. Bu şekilde vücudunuzdaki zararlı bakterilerle savaşınızda daha da kuvvetli olabilirsiniz.

Beslenmenize özen gösterin

Hasta olsanız da olmasanız da yediklerinize özen göstermelisiniz. Fakat nezle gibi sizi yoran ve günlük hayatı zorlaştıran durumlarda ekstra özenli olmalısınız. Vücudunuza güç ve kuvvet verebilecek şeyler alarak nezlenizden daha fazla ağırlaşmadan kurtulabilirsiniz.

Bitki çayı için

Bitki çayının tedavi gücü asırlar öncesinden kullanılmaktadır. Bitki çayınızı sıcak tükettiğiniz için mikropların vücudunuzdan akıp gitmesi ile nezlenin etkilerini hemen silebilmeniz mümkün.

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
1 + 7 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.