Aloe Veranın 10 Muhteşem Faydası

Buradasınız

Hareket Et 18 Ağustos 2017

aloe veranın faydaları

Aloe vera, binlerce yıldır kullanılan ve 90’lardan sonra daha da popülerleşen bir bitki olarak kelimenin tam anlamıyla bir şifa kaynağı. Her ne kadar ağırlıklı olarak cilt sağlığıyla özdeşleşse de aloe veranın daha birçok şaşırtıcı faydası var.

1. Cildin En Büyük Dostudur

Kozmetik sektöründe de yaygın olarak kullanılan aloe vera, cildin en iyi dostlarından biri. Ayrıca, cildin deforme olmuş bölgesindeki kan dolaşımını hızlandırdığı için özellikle yara ve sivilce izlerini geçirme konusunda fazlasıyla başarılı. C vitamini bakımından zengin bir kaynak olan aloe vera, yaşlanma önleyici özelliğiyle de ön plana çıkıyor.

2. Antioksidan Özellikleri Var

antioksidan

Aloe veranın faydaları arasında belki de en dikkat çekenlerden biri de bu. Çok güçlü antioksidan özellikleri olduğu için enfeksiyona/kansere neden olabilecek zararlı hücrelerin çoğalmasını önlüyor. Dolayısıyla ciddi sağlık sorunlarından korunmanızı sağlıyor.

Ancak yine de sadece aloe vera kullanarak kanser gibi ciddi bir sağlık probleminden %100 korunmak mümkün değil. Kansere İnat Yaşasın Hayat Sigortası yaptırmaya ne dersiniz? Bu sigortayla birlikte yalnızca kendini değil sevdiklerini de güvence altına alabilir, QNB Sigorta Ayrıcalıklar Kulübü’ne ücretsiz üye olarak, sağlıklı bir hayat için şart olan pek çok destekleyici hizmetten sana özel indirimlerle yararlanabilirsin.

3. Yanıkları Tedavi Eder

yanık tedavisi

ABD Sağlık Bakanlığı tarafından 1959 yılında cilt yanıklarının reçetesiz ilacı olarak onaylanan aloe vera, birinci ve ikinci derece yanıkları iyileştiriyor.

4. Ağız Problemlerine İyi Gelir

ağız problemleri

Gargara olarak kullanılan aloe vera suyu, plak üreten bakterileri öldürerek diş çürüklerine engel oluyor. Aloe verayı ezerek ağzınıza sürdüğünüz takdirde ise ülser ve diş eti iltihabı gibi problemlerin hızla yok olduğunu göreceksiniz…

5. Kabızlığı Giderir

Aloe veranın faydaları doktorları bile şaşırtıyor. Aloe veranın suyu bağırsak hareketlerini artırma konusunda işe yaradığı için kabızlığı kısa sürede bitiriyor.

6. Kan Şekerini Düşürür

kan şekeri

Aloe vera, modern dünyanın en ciddi sağlık sorunlarından biri olan yüksek kan şekerine iyi geliyor. Çünkü insülinin vücuttaki etkinliğini artırdığı için kanda birikmiş fazla şekerin vücuttan uzaklaştırılmasını sağlıyor.

7. Benzersiz Bir Rahatlatıcıdır

aloe vera etkileri

Sürüldüğü yeri soğutan ve ferahlatan bu bitki, stresi azaltarak rahatlamanıza yardım ediyor. Diş etlerine, cilde veya kafa derisine gönül rahatlığıyla uygulayabilirsiniz.

8. Saç Bakımına Destek Olur

saç bakımı

Tıpkı cilt gibi saçları da zararlı güneş ışınlarından ve yıpratıcı diğer faktörlerden koruyan aloe vera, kepek problemiyle de savaşıyor. Tek yapmanız gereken saçlarınıza belli aralıklarla ve az az sürmek.

9. Kilo Vermeye Yardım Eder

kilo vermeye yardımcı besinler

Aloe vera, vücudu zararlı atıklardan temizlediği için kilo vermeye de doğrudan katkı sağlıyor. Uzmanlar kısa sürede etkili sonuç almak için aloe veralı limon suyunun haricinde portakal, çilek ve smoothie gibi içecekleri de tavsiye ediyor.

10. Selülitleri Azaltır

Cilde olan faydaları say say bitmeyen bu bitki, özellikle yaz aylarının önemli problemlerinden biri olan selülite de oldukça iyi geliyor. Ancak spor ve sağlıklı beslenme desteği alırsan çok daha kısa sürede olumlu etkileri hissedebilirsin.

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
4 + 2 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.