Çağımızın Hastalığı Kansere Karşı Duvar Ören 5 Besin

Buradasınız

Ye-İç 26 Nisan 2018

Her yaş grubundan insanı, cinsiyet fark etmeksizin yakalayan kanser, tıp dünyasının henüz tam olarak kesin çözüm bulamadığı hastalıklar arasında yer alıyor. Her geçen gün farklı kanserden korunma yolları ile büyük aşamalar kat eden tıp dünyası, kanserle mücadelenin en önemli aşamasının erken teşhis olduğunu açıklıyor. Birçok sebepten meydana gelen kanserle mücadele etmek için ilaç tedavisinin yanında kansere karşı koruyan besinler de destekleyici olabiliyor. İşte kansere karşı duvar ören 5 farklı besin.

Baharatları Tüketebilirsiniz

Kanserle mücadelede en doğru bilgileri size doktorunuz verecektir. Siz de doğru, dengeli ve sağlıklı beslenme ile bu süreçte doktorunuza yardımcı olabilirsiniz. Kanserle olan savaşta en büyük yardımcınız baharatlar olacak. Antioksidan seviyesi yüksek olan tarçın, karanfil, nane, kişniş gibi farklı baharatları beslenme sürecinize ekleyerek sağlıklı günlere merhaba diyebilirsiniz.

Havuç, kayısı, mısır…

Karotenoid içeren besinler de kanserle olan savaşınızda sizlere destek olacaktır. Koyu turuncu, sarı, kırmızı ve yeşil renkleri besinlerde yoğun olarak bulunan karotenoid, kanserin ilerlemesini engelleyici bir yapıya sahip. Karotenoid bakımından zengin balkabağı ve tatlı patatesi de öğünlerinize ekleyebilirsiniz.

Kanserle mücadelenizde vücudunuzun korumasını sağlayacak besinleri tüketmeniz bağışıklık sisteminiz güçlendirecektir. Beslenme konusunda profesyonel görüşe ihtiyaç duyduğunuzda “Online Sağlıklı Beslenme Danışmanlığı” hizmetinden sınırsızca yararlanma imkanı sunan Yaşasın Hayat Sigortası daima zor zamanlarınızda yanınızda olacaktır.

Omega 3 Kaynağı Balık

Sağlıklı beslenmede temel öğelerden biri olan balık da kanser riskini düşürüyor. Omega-3 açısından oldukça zengin olan balıkları, doğru ve sağlıklı pişirme yöntemleri ile tüketerek kansere karşı duvar örebilirsiniz.

Kuruyemişleri Unutmayın

Ceviz, fındık, badem, kaju fıstığı gibi sert kabuğa sahip olan kuruyemişler de yüksek protein miktarları ve enerjileri ile kanserle mücadelede etkin rol oynuyorlar. Antioksidan içerikleri ile de kanser hücrelerinin oluşumuna negatif müdahale eden bu kuruyemişler, bağışıklık sisteminin de güçlenmesine yardımcı oluyor. Kuruyemişleri çok yememek ve fazla kilo almamak şartıyla tüketmeye dikkat etmelisiniz.

Yeşil ya da Siyah Çay

Hem siyah hem de yeşil çay, antioksidan açısından çok zengin olan polifenolleri içeriyor. Kanserden korunma yolları tercihen çeşitlilik gösterse de günde 1-2 fincan şekersiz ve sütsüz çay tüketerek kanserle olan savaşınızda bedeninize destek olabilirsiniz.

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
6 + 3 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.