Zihinlerimize Kazınan En İyi 10 İkili

Buradasınız

Yaşa 26 Temmuz 2017

Zeki-Metin, Lorel-Hardy, Tom-Jerry, Cenk-Erdem, Edi-Büdü ve daha niceleri. Onlar bir diğeri olmadan neredeyse nefes alamıyorlar. İşte zihinlerimize kazınan en iyi 10 ikili…

Laurel ve Hardy

Sessiz sinema dönemine damgasını vuran ve şişko ile sıska olarak da bilinen Laurel ve Hardy ikilisi, birlikte toplam 106 filmde rol aldı. Yirminci yüzyılın ilk çeyreğinde çevirdikleri kısa filmlerle ünlü olmuş bu komedi ikilisi, sinema tarihinin belki de hafızalara kazınan ilk ve en güçlü isimleri…

laurel ve hardy

Kemal Sunal ve Şener Şen

Türk sinemasının unutulmaz ikilisi Kemal Sunal ve Şener Şen, yıllar boyunca birçok filmde birlikte başrolü paylaştılar. Kemal Sunal'ın doğuştan komik ve Şener Şen'in doğuştan oyuncu oluşu sayesinde seyirciyle aralarında çok sıkı bir bağ oluştu. Süt Kardeşler, Kapıcılar Kralı, İnek Şaban, Tosun Paşa gibi birçok filme imza atan ikili, hiç şüphesiz Türk sinemasının en çok özlenen ve yeri doldurulamayacak isimleri olarak kalacak.

Kemal Sunal ve Şener Şen

Tom ve Jerry

Dostluklarını kavga etmeye borçlu olan bu ikilinin adını duyar duymaz çocukluğumuz gelir aklımıza. Bu ikilinin kavgaları o kadar ünlüdür ki birbirleriyle anlaşamayan insanlar için bile “Tom ve Jerry gibi didişmek” ifadesi kullanılır. Çizgi film tarihinin en aşina ikilisidir onlar. 

tom ve jerry

Edi ve Büdü

Fazlasıyla şımarık Edi ve olgun Büdü… Birbirine tamamen zıt olan bu iki karakter, çocuklara yönelik eğitici bir program olan Susam Sokağı'nın unutulmaz ikilisiydi... Orijinal adları Bert ve Ernie olan ikili, mizahları ve şarkılarıyla bir neslin efsanesi olmuşlardı. Onlardan öğrendiklerimiz ise halen hafızalarımızda.

edi ve büdü

Zeki ve Metin

Petrol Kralları, Şaka Yapma, Mirasyediler, Güler misin Ağlar mısın, Nereden Çıktı Bu Velet ve daha niceleri. Çıktıkları her yerde güldürmeyi başardılar seyircileri. Türk sinema ve tiyatrosunun unutulmazlarından Zeki Alasya ve Metin Akpınar ikilisinin birlikte yer aldığı birçok film halen ruhumuzu rahatlatıyor. 

zeki ve metin

Nils ve Uçan Kaz

Bir dönemin çocuklarının efsane ikilisi olan Nils ve Uçan Kaz, Nobel Edebiyat Ödülü’nü alan ilk kadın yazar olan İsveçli yazar Selma Lagerlöf'ün kitabından uyarlanmıştı. İsveç’in en önemli edebiyatçılarından biri kabul edilen Lagerlöf, Nils’in maceralarını ilk olarak 1906 yılında yazmıştı. Devam eden yıllarda ikili dünyaya yayılan bir üne kavuştular.

nils ve uçan kaz

Bill ve Ted

1987 yılında çekilip ancak 1989 Şubat’ında gösterime girebilen Bill ve Ted’in Maceraları, 80’ler gençliğinin bir parodisi niteliğindeydi. Bill ve Ted, tarihin çeşitli dönemlerine giderek Napolyon, Sokrates, Cengiz Han, Beethoven, Sigmund Freud’u gibi isimleri zaman yolculuğuyla ekran karşısındakilerle buluşturmuşlardı. Maceralarını unutmak ne mümkün.

bill ve ted

Fox Mulder ve Dana Scully

Birbirlerinden farklı bakış açısına sahip FBI ajanları Scully ve Fox Mulder, bir dönemlerin fenomen dizisi X-Files’ın unutulmaz ikilisiydi. Mulder'ın esrarengiz olaylara ve dünya dışı varlıklara derin inancına karşın Scully, her zaman şüpheciliğini muhafaza ederek bir bakıma ona tezat bir kişilik sergiliyordu.

fox mulder ve dana scully

C-3PO ve R2-D2

Efsane seri Yıldız Savaşları'nın efsane ikilisi. C-3PO ve R2-D2 sempatiklikleri, görünüşleri ve yaşadıkları komik olaylar ile hayranların gönlünü kazanmışlardı. En zor anlarda kahramanlarımıza yardım ederek galaksiyi kurtarıyorlardı. Güç onlarla olsun… 

c3po ve r2d2

Sinema, tiyatro ve eğlence tarihine kazınan bu ikililer bizleri halen neşelendirmeye devam ediyorlar. Siz de eğlenirken sağlığını ihmal etmek istemeyenlerdenseniz, diş ve göz sağlığınızı İkisi Bir Arada Ferdi Kaza Sigortası ile koruma altına alabilirsiniz. 

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
11 + 6 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.