Bitkisel Ürünler Kullanırken Dikkat Edilmesi Gereken 7 Şey

Buradasınız

Ye-İç 05 Kasım 2017

Bitkisel ürünlere karşı da en az ilaçlar kadar hassas olmakta fayda var. Son yıllarda artan “bitkisel tedavi” yöntemleri, zararsız veya yan etkisiz değil. Çünkü tüm bitkilerin içeriğinde kimyasal bileşenler yer alıyor. Konuya daha duyarlı yaklaşmanız adına bitkisel ürünler kullanırken dikkat edilmesi gereken 7 şeyi bir araya getirdik…

Yeşil Tüccarlarına Güvenmeyin

Sağlıklı yaşama verilen önemin artmasıyla birlikte doğal tedavi yöntemlerine olan ilgi de yükselişte. Sektördeki arz/talebin farkında olan yeşil tüccarları, başta sosyal medya olmak üzere internetteki pek çok mecrada faydadan daha çok zararı bulunan ürünler satıyorlar. Kimi ürünlerin kanser gibi ciddi hastalıkları tedavi ettiği de iddia ediliyor. Kanserden korunmak için bitkisel yöntemlerden ziyade tıp bilimine güvenmek ve profesyonel destek almak her şeyden daha önemli. Öte yandan Kansere İnat Yaşasın Hayat Sigortası yaptırarak kendinizi kötü günlere karşı güvence altına alabilir, QNB Sigorta Ayrıcalıklar Kulübü’ne ücretsiz üye olarak spor, sigara bırakma ve beslenme danışmanlığı gibi hizmetlerden %40’a varan indirimlerle faydalanabilirsiniz.

Her Yıl Milyonlarca Kişi Hastanelik Oluyor

Doğanın en büyük şifa kaynağı olduğu bir gerçek. Ancak unutmayın ki hiçbir ürün sırf içeriği bitkisel diye güvenilir kabul edilmiyor. Pek çoğunun iç organlara ve cilde zararları olabiliyor. Doktor kontrolü olmaksızın kendi kafasına göre bitkisel ürün kullananların hastanelik olma ihtimali çok yüksek. Sırf doğal diye çay yapıp içmek, krem yapıp kullanmak telafi edilmesi zor zararlara yol açabiliyor.

Reçeteli İlaç Kullanıyorsanız Mutlaka Doktorunuzla Konuşun

Eğer reçeteli bir ilacınız varsa bitkisel ürünler, tabletler kullanırken yapmanız gereken ilk iş doktora danışmak! Çünkü bitkisel ürünlerin ilaçlarla birlikte kullanımı toksik reaksiyonlara, kalıcı alerjilere neden olabiliyor.

İnternetteki Yorumlara Göre Hareket Etmeyin

Bir ürünün başkalarına iyi gelmesi size de iyi geleceği anlamına gelmiyor. İçeriklere bakmadan sadece diğer insanların yorumlarından hareketle herhangi bir ürünü kullanmaya başlamayın.

Kendinizi Sürekli Takip Edin

Eğer doktor onaylı, standardize edilmiş bitkisel ürünler kullanıyorsanız yine de her ihtimale karşı kendinizi yakın takibe almanız gerekiyor. Çünkü beklenmedik bir yan etkiye veya reaksiyona karşı her daim bilinçli olmalısınız.

Hamilelik Dönemindeki Kadınlar Herkesten Daha Çok Dikkatli Olmalı

Hamileyken kimyasal ilaçların kullanımını istisnai durumlar hariç neredeyse tüm doktorlar tarafından yasaklanıyor. Bitkisel ürünler hamilelik döneminde sıradan ilaçlar gibi etki göstererek bebek sağlığının yanı sıra anne sağlığını da tehdit edebiliyor. Doktorunuzun tavsiyelerine dikkat!

Yaşlılar, Hastalar ve Çocuklar…

Yaşlılar, çocuklar ve hastalar bitkisel ürünler kullanırken çok daha dikkatli olmalı. Çünkü bünyeleri daha hassas olan kişilerde beklenmedik reaksiyonların görülme ihtimali de artıyor.

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
1 + 1 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.