Sonbaharın Tadını Çıkarmanızı Sağlayacak 7 Tavsiye

Buradasınız

Yaşa 22 Eylül 2017

23 Eylül sonbahar ekinoksu, huzur ve dinginliği çağrıştırırken, ılık esintiler ve yavaştan dökülmeye başlayan yapraklar yeni mevsimi müjdeliyor. Sonbaharın güzelliklerini es geçmenize gönlümüz razı olmadı ve yeni keşifler yapmanız için birkaç öneri hazırladık. İşte sonbaharda yapılması gerekenler.

1. Park ve Bahçelerde Uzun Yürüyüşler

Sonbaharda yapılması gerekenler arasında en keyiflilerden biri işte bu. Hazır yaz sıcakları bitmişken, kışlık kıyafetler gardıroplardaki yerini almadan önce hafif bahar esintilerinin de eşlik ettiği yürüyüşlere ne dersiniz? Yazdan kışa geçiş döneminin meşhur manzaraları arasında huzurla yürümek isteyenler bu fırsatı kaçırmasın.

2. Baharın Kokusunu Derin Derin İçinize Çekin

Sokakta, parkta ve bahçede sonbaharın kokusunu içine çekmeniz yetmez… Bütün pencereleri açın ve evinizin havasını bahar kokusuyla tazeleyin. Unutmayın ki bahar aylarının geçiş dönemi enerjinizi artırır.

3. Bisiklete Binin

Sonbaharda yapılması gerekenler arasında olmazsa olmaz bir madde bu. Yaz aylarında aşırı sıcaklar nedeniyle bisiklete binmeyi gözünüz yemedi muhtemelen. İşte size fırsat! Yağmurlu ve soğuk havalar başlamadan önce bisikletinizi kapın, hem spor yapın hem de mevsimin tadını çıkarın.

4. Bol Bol Fotoğraf Çekin

Sosyal medyada sadece kendi fotoğraflarınızı paylaşmaktan sıkıldıysanız bahar aylarında biraz ara verebilirsiniz. Çünkü sanat eseri tadında şehir manzaraları Instagram’da paylaşmanız için sizi bekliyor. Sonbaharın göz kamaştıran renkleri fotoğraflara filtre ekleme derdinden de kurtarıyor! Tabii dilerseniz kendi fotoğraflarınızı da çekebilirsiniz :)

5. Outdoor Sporların Tam Vakti

Sonbaharda yapılması gerekenler listesine bu maddeyi de eklemeden olmaz. Kışın soğuk, yazın sıcaklar nedeniyle açık havada spor yapmak pek mümkün değil. Siz de kapalı spor salonlarından sıkıldıysanız deniz kenarında koşabilir, park ve bahçelerde egzersiz yapabilirsiniz.

6. Bahar Aylarında Bir Başka Güzel Olan Yerlere Gidebilirsiniz

Eğer yazın yeterli zamanı veya bütçeyi bulamadıysanız, tatilinizi rötarlı olarak sonbaharda yapmanızda bir sakınca yok. Mesela Kaş, Seferihisar, Alaçatı ve Kuşadası gibi yerler bahar aylarında da bir başka güzel. Düşünmenizde yarar var…

7. Yurt Dışına da Gidebilirsiniz

Yaz sezonu kapandıktan sonra başta Akdeniz ülkeleri olmak üzere pek çok ülkeye uygun fiyatlarla seyahat edebilir, havalar soğumadan sezonun son tatilini yapabilirsiniz. Ayrıca Belgrad, Lizbon, Budapeşte, Krakov ve Prag gibi cep dostu ülkeleri de düşünebilirsiniz.

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
11 + 0 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.