Evinizi Daha Güvenli Hale Getirecek 8 Altın Öneri

Buradasınız

Sev 16 Ekim 2017

Ev içerisinde meydana gelen kazalar, birçok hastalıktan daha fazla oranda insanların yaralanmasına neden oluyor. Bu kazalara sebep olacak bir diğer kavram da unutmamanız gereken dış tehditler. İşte evinizi daha güvenli hale getirecek ve başınıza istenmeyen olayların gelmesini engelleyecek 8 altın öneri...

Kapı ve Pencere Güvenliği

Güçlü kapı ve pencereler sizi olumsuz hava şartlarına karşı korurken aynı zamanda istenmeyen misafirler için de koruyucu kalkanınız olacak. Alt katlarda oturmanız kolay ulaşılabilirlik açısından riskli gibi gözükse de parmaklık ya da kilit kullanmanız oldukça koruyucu olabilir...

Başınıza Bir Şey Gelmeden Önleminizi Alın

Evlerimiz, hepimizin en mutlu olduğu ve kendini güvende hissettiği yerler. Siz de huzuru bulduğumuz bu ortamlarda başınıza istenmeyen olayların gelmesini engellemek için Her Eve Lazım Ferdi Kaza Sigortası yaptırın, kendinizi ve sevdiklerinizi kazalara karşı korurken aynı zamanda ev ve araç ile ilgili birtakım ihtiyaçlarınızı da karşılayın. 

CC Kamera Sistemi

Ev güvenliğinde tartışmasız en caydırıcı etkenlerden biri kamera sistemleridir. Kamera sistemi sayesinde evinize gelecek hırsızlara karşı tedbir alabilirsiniz. Ayrıca evinizin çevresini sürekli gözlemleme şansını da bu yolla elde edebilirsiniz.

Alarm

Özellikle büyük şehirlerde binaları ve evleri korumak için sıkça kullanılan sistemlerden biri de alarmlardır. İstenmeyen misafirlere karşı sürekli bir koruma sağlayan alarm sistemleri, herhangi bir acil durumda da polis, itfaiye gibi kurumlara da hızla bilgi verecek şekilde tasarlanıyor.

Dışardaysanız Evde Olduğunuz İzlenimini Verin

Bir dairede ev sakinlerinin olmadığını anlamak aslında zannedildiği kadar zor değil. Seyahate gittiğinizde ya da birkaç günlük şehir dışı turlarınızda aslında evinizde kimse yok izlenimi uyandırmamanız gerekir. Bunun için gerekli tüm evraklarınızı posta kutunuzdan alıp gerekirse komşularınızdan günübirlik yardımlar rica edebilirsiniz.

Aydınlatma Sistemini Düşünün

Hırsızlık olaylarına karşı bilinen en yaygın yöntemlerden bir diğeri de ışıkları söndürmemektir. Uzun süre evde olmadığınızda ışığınızın açık kalması faturanızı bir anda yükseltebilir ancak hırsızlara karşı da etkili bir yöntem olduğu aşikar.

Değerli Eşyalarınızı Saklayın

Evinizi her ne kadar koruma altına alsanız da istenmeyen bir misafirin gelme olasılığı oldukça fazladır. Bunun için değerli eşyalarınızı korumaya yönelik bir önlem mutlaka almanız gerekir. Değerli eşyalarınızı bir banka kasasına koymanız en iyi yol olsa da evinizde de kasa sistemiyle koruyabilirsiniz.

Elektrik Donanımına Özen Gösterin

Evinizde hem sizin hem çocuğunuz için en büyük riskler elektrik prizleridir. Çocuklarınızın prizlere temasının tehlikeli olması kadar sizlerin de elektrik çarpmalarına karşı tedbir almanız gerekecektir. Bu konudaki en büyük yardımı genel tesisatı kontrol ettirerek ve de prizlere koruma kapları taktırarak sağlayabilirsiniz.

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
9 + 2 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.