Burun Akıntısını Kesmenin 6 Yolu

Buradasınız

Sev 27 Ocak 2018

Farklı nedenlere bağlı olarak oluşan ve günlük yaşamı olumsuz etkileyen burun akıntısı, bir hastalık belirtisi olabileceği gibi alerji gibi durumlara bağlı olarak da ortaya çıkabiliyor. İş, okul ya da özel yaşamda karşılaşıldığında son derece sıkıntı verici olabilen burun akıntısını kesmenin farklı ve kolay yolları bulunuyor.

Buhar uygulaması

Kaynamış su içerisine birkaç damla nane yağı damlatın. Geniş bir kapta bulunan suya yüzünüzü yaklaştırın ve bir havlu ile buharın çıkmaması için kapatın. 12-20 dakika boyunca soluduğunuz bu buhar burun kanallarınızı yumuşatacaktır. Günde 1-2 iki kez bu işlemi uygulayarak burun akıntınızdan kurtulabilirsiniz.

Su

Su tüketimi bu dönemde büyük önem taşıyor. Burun akıntınızın olduğu dönemlerde bol su içerek vücudunuzun kaybetmiş olduğu sıvıyı sağlamış oluyorsunuz. Ayrıca su içerek burun içindeki mukus üretimini de azaltmış oluyorsunuz.
Her hastalık için doktorunuz, her zaman size en doğru tedavi yöntemini söyleyecektir. Ancak siz burun akıntısı gibi yaşamınızı olumsuz etkileyen istenmeyen durumlara karşı hazırlıklı olmak için bugünden adım atın ve hızla müdahale için Acil Destek Ferdi Kaza Sigortası yaptırın.

Sıcak duş

Akşam yatmadan önce alacağınız sıcak bir duş burun akıntınıza çok iyi gelecektir. Yatmadan önce aldığınız sıcak duş ile burun kanallarınız yumuşayarak sizi rahatsız eden akıntıyı atmakta daha hızlı olacak ve böylece akıntıdan kurtulabileceksiniz.

Elma sirkesi

Her derde deva elma sirkesi burun akıntısını kesmede de büyük destek sağlıyor. 1 bardak ılık su içerisine ekleyeceğiniz 2 tatlı kaşığı elma sirkesini içerek burun akıntınızı kesebilirsiniz.

Tuzlu su

1 bardak su içerisine 1 çay kaşığı tuz ekleyerek karıştırın. Bu suyun 1-2 dakika dinlenmesine izin verin. Su dinlendikten sonra burnunuzu bu su ile temizleyebilirsiniz. Yapacağınız bu işlem burnunuzda bulunan akıntının bir an önce çıkmasını sağlayarak burun akıntınızı büyük oranda durdurmaya yardım edecektir.

Bitki çayı

Bir bardak limonlu ve zencefilli hazırlayacağınız bitki çayı ile burun akıntınızı durdurabilirsiniz. Limon ve zencefilin sıcak olarak vücudunuza girmesi ile hem burun kanallarınız yumuşayacak hem de limon ve zencefilin iyileştirici etkisi ile hastalıklardan korunabileceksiniz.

 

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
2 + 13 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.