Daha Fazla Gülümsemenin Hayatınıza Katacağı 8 Güzel Şey

Buradasınız

Yaşa 06 Ekim 2017

Ufacık bir tebessümle başladığınız bir günde hayatınızın nasıl olacağını bir düşünün. Gülümsemek tüm yaşamınıza pozitif etkiler katarken, çevrenizin de size olan bakışını baştan aşağı değiştirecek. Dünya Gülümseme Günü’nde biz de biraz daha fazla gülümsemenin hayatınıza katacağı güzellikleri sizler için derledik.

Sağlığımızı Doğrudan Etkiliyor

Gülmek insanın doğal olarak yaptığı ve vücudumuzda bir dizi kimyasal değişiklik ile ortaya çıkan bir durum. Hayatlarını sürdürürken bir alışkanlık olarak ve tarz olarak daha fazla gülen insanların bedenlerinde, gülmeyenlere oranla çok daha pozitif etkiler olduğu biliniyor. Gülme sağlığımızı doğrudan etkileyerek çok olumlu etkiler yaratabiliyor.

Hayata Gülen Gözlerle Bakın

Ufacık bir gülümsemeyle yarattığınız değişimleri ömür boyu korumak için Gülen Yüzler Ferdi Kaza Sigortası’nı gecikmeden yaptırın, hayata daha gülen gözlerle bakın.

Ruhumuzu Zinde Tutar

Gülmek ruhu besleyen en önemli gıdalardan biri. Günlük hayatın üzerimize bindirdiği yükün hafifletilmesi ve psikolojik olarak rahatlamamızı sağladığı için birçok olası hastalığın da önüne geçmemizi sağlıyor. Yapılan araştırmalara göre gülmeyi başarabilen insanların depresyon, anksiyete gibi hastalıklara daha az yakalandığı biliniyor.

Daha İyi İlişkiler Kurarsınız

Gülümseme, içerisine girdiğiniz ortamlarda hemen fark edilmenizi ve sıcak bir hava oluşmasını sağlayan bir iletişim aracı aynı zamanda. Özellikle ilk temas anında karşınızdaki kişiye gülümserseniz çok daha pozitif etkiler yaratarak çok daha sağlam ve iyi ilişkiler kurabilirsiniz.

Mutlu Evliliğin Sırrı

İnsanoğlu yüzyıllardır mutlu bir evlilik hayatı sürmenin sırrını arıyor. Kimileri bunu saygıya ve doğrudan sevgiye bağlarken, kimileri daha karışık düzenlerin olması gerektiğinden bahsediyorlar. Tam olarak nasıl olduğunu kimse bilmiyor ama birbirlerine karşı iletişimlerinde gülümsemeyi seçen çiftlerin daha mutlu olduğu aşikar.

Özgüveni Artırıyor

Gerçek bir gülümseme, sizin o an için hem fiziken hem de ruhen ideal bir aşamada olduğunuzu gösteren doğal bir tepki aynı zamanda. Bu tepki, sizin özgüveninizin ve kendinize olan inanıcınızın da en yüksek seviyede olduğunu çevrenize göstermenizi sağlıyor. Gülümsediğiniz zaman çevrenizdekiler sizin için işlerin yolunda olduğunu biliyor.

Hayattan Daha Fazla Haz Almak İçin Gülün

Hayatın yükü son derece ağır, günlük koşturmacalar bitmiyor, stres her daim en yüksek seviyede. Bunca olumsuzluğun arasında herhangi bir nedenle de olsa gülümsemeyi başarabildiğinizde bir anda yaşadığınız hayattan daha fazla zevk almaya başladığınızı görebilirsiniz.

Kilo Vermenize Yardımcı Olur

Biraz iddialı bir söylem olsa da son dönemde yapılan bazı araştırmalara göre gülümsemeyi bir hayat tarzı olarak seçen kişiler, kilo vermede de diğerlerine göre bir adım önde olabiliyorlar. Kilo verme macerasında, hayata daha pozitif bakabilen ve gün içerisinde daha fazla gülen kişilerin daha hızlı kilo kaybettikleri görülüyor.

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
8 + 8 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.